MENU
klinika
Maqedoni

Fillon faza e dytë e ndryshimeve kushtetuese

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Jemi të interesuar të arrihet një marrëveshje me Serbinë’

Kosovë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj edhe një herë tha se ideja për shkëmbim territoresh...

Analiza e anketës

Maqedoni/ Qytetarët me besim të ulët ndaj institucioneve shtetërore

Besimi i qytetarëve tek institucionet shtetërore po zvogëlohet, tregojnë rezultatet e sondazhit që ka zbatuar...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova nuk do të anëtarësohet në INTERPOL’

Serbi Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë sot se është pothuajse e sigurt...

Kundërshton VMRO-DPMNE

Formimi i Komisionit për Falje shtyhet për të hënën e ardhshme

Për formimin e Komisionit për Falje, për të cilin iniciativë dorëzoi grupi i pavarur i...

Ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Fushata në Maqedoni/ Të quhemi Shqiptarë dhe jo ‘bashkësi etnike’

Shqiptarët e Maqedonisë kanë nisur një fushatë që është përhapur nëpër rrjete sociale, me qëllim...

Qeverisja e LSDM-së

LSDM: Qeveria po rregullon dëmet e shkaktuara nga Gruevski

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një komunikate për media thekson se skemat e Gruevskit...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ministria e Jashtme e Kosovës: Grenada nuk e tërheq njohjen

Kosovë Deklaratat e zyrtarëve serb se Grenada e ka tërhequr njohjen për pavarësinë e Kosovës,...

Ambienti i papastërt

Ndotja e madhe e ajrit në Shkup

Aplikacioni i cili njofton për tregon për ndotjen e ajrit në Maqedoni, të dielën që...

Bisedimet për emrin

Tekstet shkollore u dorëzohen ekspertëve grek

Kryetari i Komisionit të Maqedonisë për heqjen e irredentizmit, Viktor Gaber, ka konfirmuar se ka...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Shkëmbimi i territoreve një ide e rrezikshme’

Kosovë Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke...

Pritet miratimi në Kuvend

Qeveria e Maqedonisë i miraton ndryshimet kushtetuese

Qeveria i ka miratuar draft-ndryshimet e Kushtetutës së Maqedonisë dhe i ka dërguar në Kuvend,...