MENU
klinika
Ministrat e Jashtëm të këtyre tri shteteve shprehën mbështetjen e tyre...

Shkupi merr mbështetje nga Austria, Çekia dhe Sllovenia për…

Vendos të “mos ia hapë derën” Maqedonisë së Veriut

Negociatat/ Bullgaria nuk i bindet Bashkimit Evropian

Zyrtarët e lartë evropianë udhëtuan të premten në Sofje dhe Shkup në përpjekje të zhbllokimit...

REL: Çfarë date po diskutohet?

‘Përpjekje maksimale’ për nisjen e negociatave

Në Bashkimin Evropian janë duke bërë përpjekje maksimale që deri në fund të muajit qershor...

Nuk ka datë për nisjen e bisedimeve me BE

Kryetari i Këshillit Evropian takon Zaev

Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel këtë të mërkurë është takuar me kryeministrin e Maqedonisë...

"Identiteti dhe gjuha nuk negociohen"

Zaev: Presim mbajtjen e konferencës ndërqeveritare

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është shprehur i qartë në Bruksel se pret...

Maqedoni e Veriut

Mbërrijnë 100 mijë doza të vaksinës “Sinofarm”

100 mijë doza të vaksinës kineze “Sinofarm” kanë mbërritur këtë të dielë në Maqedoninë e...

Kryenegaciatori shqiptar Zef Mazi flet nga Shkupi

“Shtyrjet e Konferencës së Parë Ndërqeveritare shtojnë lodhjen”

Kryenegociatori për integrim të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, Zef Mazi ka vizituar sot Shkupin për...

Flet për marrëdhëniet me Greqinë

Zaev: Marrëveshja e Prespës na shndërroi në aleatë

Nga Tom Ellis Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, thekson se anëtarësimi i vendit...

Me certifikatë vaksinimi ose test PCR negativ

Maqedonia e Veriut hap kufirin me Greqinë

Maqedonia e Veriut  këtë të premte ka hapur kufirin e kalimit me Maqedoninë e Veriut....

"Meriton të kalojë në fazën tjetër"

BE njëzëri: M. e Veriut i plotëson kushtet!

Dita e dytë e vizitës së delegacionit të Maqedonisë të udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev...

Ora policore zhvendoset në 00:00

Lehtësohen masat anti-Covid në Maqedoninë e veriut

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e sotme, ka miratuar propozimin e...

Propozimet

Qeveria e M. e Veriut vendos sot për masat e reja

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mblidhet këtë të martë të të analizuar situatën...