MENU
klinika
“Dhimbje! Nuk ka fjalë për këtë tragjedi”

Edi Rama reagon mbi aksidentin ku humbën jetën 45 shqiptarë

Shumica turistë nga M. e Veriut/ Mes të viktimave 12 fëmijë

Përplaset dhe merr flakë autobusi në Bullgari

Të paktën 46 persona kanë vdekur e 7 janë plagosur nga një aksident tragjik në...

Nga Nikos Kotzias

Fushatë për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe M. e Veriut

“Kathimerini” Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje zhvillimeve globale dhe rajonale, në mënyrë që të mund...

"Shkupi dhe Tirana e urrejnë Bullgarinë"

Vetoja për negociatat, Borisov akuzon Radev

Ish-kryeministri bullgar dhe lider i “GERB”-it, Bojko Borisov e akuzoi presidentin e sapo zgjedhur në...

"E pëson edhe Tirana"

Presidenti i Bullgarisë: Asnjë lëshim për Shkupin

“Qeveria e re nuk duhet të bëjë lëshime nga pozitat nacionale posaçërisht kur bëhet fjalë...

Situata politike në M. e Veriut

Zoran Zaev, përpjekje për zgjerimin e koalicionit qeveritar

Kryeministri i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev po përpiqet ta zgjerojë kabinetin qeveritar...

COVID-19

Masat kufizuese, Maqedonia vendos të hënën

Maqedonia e Veriut pritet që ditën e hënë të vendosë në lidhje me masat e...

“Mbetem në atë që kam thënë”

Zaev: Do të largohem nga Qeveria pas sigurimit të shumicës parlamentare

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi të premten, më 19 nëntor, se mbetet...

Dje ka mbajtur takime me kreun shtetëror malazez

Presidenti polak, Andzhej Duda sot viziton Maqedoninë e Veriut

Presidenti polak, Andzhej Duda sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shkup....

"Së shpejti do të kemi qeveri “Zaev 3”"

Bordi Qendror i LSDM-së kërkon shtyrjen e vendimit për dorëheqje

Bordi Qendror i LSDM-së ka kërkuar shtyrjen e vendimit për dorëheqjen e Zoran Zaevit. “Dorëheqja...

Çfarë pret Borell nga Prishtina dhe Beogradi?

“Duam hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë këtë vit”

Pas takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit Europian, përfaqësuesi i lartë i politikës së...

Çfarë i kërkon Qeverisë ish-ministri grek?

“Greqia duhet të lobojë hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin”

Ish-ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias i kërkon qeverisë së vendit të tij që të...