MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Ngjarjet e dhunshme në Kuvend

Zaev ofron amnisti për ngjarjet e 27 prillit

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në fjalimin para deputetëve në Kuvend ku ka nisur debati...

Ndryshimet kushtetuese

Mbahet seanca për ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë të hënën do ta mbajë mbledhjen e 61-të, në të cilën në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Marrëveshja e Prespës duhet zbatuar

Maqedoni Përfaqësuesja e lartë për Siguri dhe Politikë të Jashtme të Bashkimi Evropian, Federica Mogherini,...

Buxheti i vitit 2018

Maqedoni/ Dërgohet në Kuvend propozimi për buxhetin

Qeveria e Maqedonisë mbrëmë ka shqyrtuar dhe miratoi propozimin për ndryshim dhe plotësim të buxhetit...

Marrëveshja e Prespës

Tsipras: Zbatoni Marrëveshjen, ndryshe s’ka NATO dhe BE

“Nuk ka mundësi tjetër për të dy popujt përveç Marrëveshjes së Prespës. Kjo Marrëveshje është...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ Kreu i VMRO-së Mickoski: Jemi kundër marrëveshjes

“VMRO-DPMNE-ja është kundër kësaj marrëveshje dhe ashtu do të mbetet”, kështu ka deklaruar lideri i...

Detajet

‘Emri’/ Kamenos kërkon marrëveshje të re me Maqedoninë

Ministri i Jashtëm maqedonas, Nikolla Dimitrov e vlerësoi si të papërshtatshëm propozimin e Ministrit të...

Post referendumi në Maqedoni

“Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese”

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i...

Deklarata

‘Maqedonia në BE dhe NATO pas zbatimit të marrëveshjes’

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos theksoi edhe një herë se vetëm kur Shkupi të përfundojë me...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova nuk duhet të jetë fushëbetejë për pushtet

Kosova Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një takim me përfaqësuesve të partive...

Reagon Zv/kryeministri shqiptar

Maqedoni/ Zv/kryeministri Osmani nën hetim

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani u shpreh i befasuar nga njoftimi se ndaj tij kanë...