MENU
klinika
"Penalizimi i M. së Veriut dhe Shqipërisë i padrejtë"

Kryeministri holandez: Asgjë nuk është e lehtë në Ballkan

Analiza e DW: Guximi dhe zhgënjimi në samitin e BE

Papritur Ukraina dhe Moldavia parakalojnë shtetet e Ballkanit

Zgjerimi i BE ka marrë një rrugë të re. Për shkak agresionit rus në Ukrainë...

"Nuk ka shans që të hiqet vetoja..."

Samiti i BE/ Kryeministri bullgar shuan shpresat

Kryeministri bullgar Kiril Petkov tha sot se nuk kishte asnjë shans që Bullgaria të hiqte...

Analiza

A bie ndesh Ballkani i Hapur me Procesin e Berlinit?

Bashkëpunimi ekonomik dhe liria e lëvizjes duket se janë kryefjalë e objektivave të dy nismave...

"Jemi mësuar me premtime absurde!"

Rama poston foton me homologun e RMV

Kryeministri Edi Rama vazhdon të shprehë skepticizimin e tij në lidhje me hapjen e negociatave,...

Detaje nga drafti i samitit në Bruksel

REL: Nuk priten vendime konkrete për Shqipërinë dhe M. e Veriut

Në samitin e Bashkimit Evropian, që zhvillohet të enjten dhe të premten në Bruksel, do...

Varhelyi dha lajme pozitive për heqjen e vetos

Mediat bullgare: Qeveria nuk pranon propozimin e Borisovit

Mediat në Bullgari raportojnë se qeveria e kryeministrit Kiril Petkov ka rrëzuar propozimin e kreut...

Bojko Borisov: I japim votat!

Opozita bullgare i hap rrugë heqjes së vetos ndaj M. së Veriut

Opozita bullgare duket se i ka hapur rrugë heqjes së vetos ndaj Maqedonisë së Veriut,...

Bllokoi negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë

Parlamenti bullgar vendos për qeverinë e Petkovit

Vetëm gjashtë muaj pas marrjes së detyrës, qeveria e koalicionit bullgar e kryesuar nga Kirill...

Dokumenti për Shqipërinë dhe M. e Veriut

Samiti i BE/ Çfarë do nënshkruhet në Bruksel?

Liderët e BE-së në Bruksel pritet ta firmosin rekomandimin e Komisionit Evropian për t’i dhënë...

Negociatat

A do të ndikojë propozimi francez për heqjen e vetos bullgare?

Franca ka përgatitur një propozim për zgjidhjen e grindjes mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Petkov mes dy zjarresh

Si varet fati i qeverisë së Bullgarisë nga vetoja?

Pas vetëm shtatë muajsh në detyrë, kryeministri i Bullgarisë, Kiril Petkov, nuk i ka më...