MENU
klinika
Takim me liderët politik

Basha vizitë zyrtare në Maqedoni

Referendumi në Maqedoni

Zaev: Maqedonia e ka vendin në BE dhe NATO

Vendi i Maqedonisë është në Bashkimin Evropian dhe në NATO, tha sot në Kërçovë kryeministri...

Komisioneri apel Maqedonisë dhe Greqisë

Çështja e emrit/ Hahn: Pa u zgjidhur harrojeni BE-në

Përpara vizitës së tij në Maqedoni të hënën, komisioneri evropian për zgjerim Johannes Hahn, paralajmëron...

Marrëveshja për emrin

Zaev në Parlamentin Evropian: Maqedonia Veriore, emri i ri

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka mbajtur një fjalim sot në Parlamentin Evropian. Ai para...

Marrëveshja e Prespës

Bushati takon Zaev: Referendumi një hap i rëndësishëm

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati pati sot një vizitë zyrtare në...

Referendumi në Maqedoni

Ahmeti: Shqiptarët duhet të votojnë pro NATO-s dhe BE-së  

Kryetari i partisë politike shqiptare në Maqedoni Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka...

Stabiliteti në rajon

Thaçi takon Zaev: Më shumë bashkëpunim

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë një vizitë zyrtare sot në Shkup, ku u...

Marrëveshja për emrin

Zaev: Greqia e pranoi identitetin dhe gjuhën maqedonase

“Republika e Maqedonisë me Marrëveshjen e Prespës e ndërroi emrin, por Greqia me të e...

Opozita parlamentare pro referendumit

VMRO-DPMNE, nesër seancë për referendumin

Partia e Gruevskit VMRO-DPMNE-ja ka thirrur mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv për të diskutuar çështjen e...

Më 30 shtator është caktuar referendumi

Tsipras: Referendumi në Maqedoni do të jetë i suksesshëm

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, ka uruar që referendumi në Maqedoni të jetë i suksesshëm si...

Opinionet para referendumit

Maqedonasit ndihen të detyruar për emrin e ri

Prapashtesa “veriore” është vetëm një fjalë me 7 shkronja megjithatë javët e fundit përpara referendumit...

Detajet

Marrëveshja për emrin/ Merkel përkrah Maqedoninë

Këtë të shtunë kancelarja gjermane Angela Merkel ka zhvilluar një vizitë në Maqedoni. Maqedonia ka...