MENU
klinika
Maqedoni e Veriut

Negociatat/ Zyrtarja e Francës: Vendim i qartë!

Vlera e Marrëveshjes së Prespës

Cipras: Maqedonia e Veriut partner i besueshëm i BE

Ish-kryeministri i Greqisë Aleksis Cipras në fjalimin e tij në hapjen e Samitit të “The...

Bloomberg zbardh draftin

Kur hapen negociatat për Tiranën dhe Shkupin?

“Bashkimi Evropian me siguri do të autorizojë fillimin e negociatave zyrtare të pranimit me Shqipërinë...

Dimitrov me sytë nga Franca

Nuk besoj se një nga udhëheqësit do bënte një gabim strategjik!

Ministri i Punëve të Jashtme Nikola Dimitrov pret që edhe Franca të mbështesë vendin për...

Nga REL

Sa fiton Maqedonia e Veriut në vit nga industria e kanabisit?

Maqedonia e Veriut është në listën e shteteve evropiane që kanë legalizuar kanabisin për qëllime...

Deklarata befasuese e Zaev

“Greqia duhet të marrë përsipër udhëheqjen e Ballkanit”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha se...

Por a e shmangu Shqipërinë?

Mike Pompeo viziton M. Veriut dhe Malin e Zi

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo, do të bëjë vizitë zyrtare në...

Kërkesë Bundestagut

CDU/CSU i hap derën Maqedonisë: Të çelen negociatat!

Partia e Kancelares Angela Merkel CDU/CSU i ka hapur dritën jeshile Maqedonisë së Veriut për...

Detaje

Ç’po ndodh? Aksion masiv në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së djeshme, por edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm, Policia...

"Ende shumë për të bërë"

Negociatat/ Franca skeptike, Shkupi: Refuzimi ka pasoja

Pak javë përpara se Këshilli Europian të marrë vendimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë...

Pranga dy trafikantëve

Transportonin me kafshë drogë drejt Maqedonisë së Veriut

Dy persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për transport të lëndëve narkotike. Burime zyrtare...

Nga: REL

Gjykata e Apelit konfirmon dënimet për grupin e Kumanovës

Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur...