MENU
klinika
Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut

Procesi i qetë, por me disa probleme teknike

Ku zhvillohet 'beteja' kryesore?

M. e Veriut zhvillon raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, të dielën (31 tetor) u janë drejtuar qendrave të votimit...

"U besojmë tre udhëheqësve"

Administrata Biden mbështet “Ballkanin e Hapur”

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit Gabriel Escobar e bëri të qartë përkushtimin e administratës Biden...

Rama flet për median gjermane dhe për “Shqipërinë e Madhe”

‘BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor për sigurinë e saj’

BE-ja ka nevojë për Ballkanin Perëndimor për sigurinë e saj, thotë kryeministri Edi Rama për...

"Pakica bullgare të përfshihet në Kushtetutë!"

Ish-kryeministri i Bullgarisë ultimatum Zaevit

Ish-kryeministri bullgar Bojko Borisov, ia ka bërë të qartë Shkupit se, që të zgjidhet ngërçi,...

‘Krimi i organizuar, pengesë e madhe për zhvillimin'

Eurodeputetët për Ballkanin: BE t’i mbështesë!

Krimi i organizuar është një pengesë e madhe për zhvillimin e rajonit të Ballkanit Perëndimorë....

Kryeministri Rama për Politico.eu

“Nëse Ballkani Perëndimor nuk mund të shkojë në BE…”

Në një editorial për Politico.eu, kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria po bëhet gati për...

E papritur në Maqedoni!

BDI e PDSH bëhen bashkë për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Në prag të raundit të dytë të zgjedhjeve locale në Maqedoninë e Veriut, Klan Macedonia...

Gara për balotazh

Zaev nuk veçon mes BDI-së dhe Lëvizjes Besa

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, nuk preferon të zgjedhë mes dy partnerëve shqiptarë...

Maqedoni e Veriut

Zgjedhjet lokale, sot publikohen rezultatet përfundimtare

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut këtë të shtunë do të publikojë rezultatet...

Shkup

Shumë kalkulime për raundin e dytë të lokaleve

Më 31 tetor zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut. Sipas...

Sot progres raporti për vendet e zgjerime

Çfarë pritet të thotë Komisioni Evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Komisioni Evropian të martën (19 tetor) prezanton Raportet e Progresit për vendet e zgjerimit. Paketa...