MENU
klinika
Tragjedia në Bullgari

Kurti: I gatshëm për ta ndihmuar M. e Veriut…

Tragjedia me 46 të vdekur

Maqedonia e Veriut shpall tre ditë zie

Qeveria në Maqedoninë e Veriut ka shpallur tri ditë zie për shkak të aksidentit tragjik...

Maqedonia e Veriut buzë greminës

Perëndimi i frikësohet ri-ngjitjes në pushtet të VMRO-DPMNE

Nga Janelle Clausen &Leon Hartwell “Center for European Policy Analysis” Nuk është asnjëherë një lajm...

8 të vdekur vetëm nga familja Jahi

Vatrat shqiptare që u goditën më rëndë nga tragjedia në Bullgari

52 udhëtarët e autobusit të kompanisë “Besa Trans” nuk mund ta kishin menduar se shëtitja...

“Shpërthim i fortë, 7 persona arritën të ikin”

Detaje nga aksidenti me 46 viktima në Bullgari

Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Sofje,...

“Dhimbje! Nuk ka fjalë për këtë tragjedi”

Edi Rama reagon mbi aksidentin ku humbën jetën 45 shqiptarë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me tragjedinë e rëndë të ndodhur në Bullgari, ku...

Shumica turistë nga M. e Veriut/ Mes të viktimave 12 fëmijë

Përplaset dhe merr flakë autobusi në Bullgari

Të paktën 46 persona kanë vdekur e 7 janë plagosur nga një aksident tragjik në...

Nga Nikos Kotzias

Fushatë për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe M. e Veriut

“Kathimerini” Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje zhvillimeve globale dhe rajonale, në mënyrë që të mund...

"Shkupi dhe Tirana e urrejnë Bullgarinë"

Vetoja për negociatat, Borisov akuzon Radev

Ish-kryeministri bullgar dhe lider i “GERB”-it, Bojko Borisov e akuzoi presidentin e sapo zgjedhur në...

"E pëson edhe Tirana"

Presidenti i Bullgarisë: Asnjë lëshim për Shkupin

“Qeveria e re nuk duhet të bëjë lëshime nga pozitat nacionale posaçërisht kur bëhet fjalë...

Situata politike në M. e Veriut

Zoran Zaev, përpjekje për zgjerimin e koalicionit qeveritar

Kryeministri i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev po përpiqet ta zgjerojë kabinetin qeveritar...

COVID-19

Masat kufizuese, Maqedonia vendos të hënën

Maqedonia e Veriut pritet që ditën e hënë të vendosë në lidhje me masat e...