MENU
klinika
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Zaev: Milionin e parë e bëra duke shitur speca

"Duhet të ushtrojmë presion..."

Ç’mund të bëjnë BM dhe BE për Ballkanin?

Nga Arminka Helić, Politico.eu Edhe pas Brexit ekziston një pjesë e Evropës ku Britania e...

Presidenti i Bullgarisë: Duhet dialog i drejtpërdrejtë

“Mbështesim integrimin europian të M. së Veriut”

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev ka dhënë sinjale përmirësimi në raport me integrimin e Maqedonisë...

Samiti drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

Liderët e Ballkanit Perëndimor mblidhen sot

Liderët e rajonit do të bëhen bashkë këtë të enjte në Tiranë, ku do të...

Urdhri ekzekutiv i Biden për Ballkanin Perëndimor

Blinken: Korrupsioni kërcënon barazinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ripohon angazhimin e Uashingtonit për të luftuar korrupsionin në...

Pendarovski: Për identitetin nuk negociojmë!

“Nuk kemi alternativë tjetër përveç BE!”

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski së fundmi ka deklaruar se identiteti dhe gjuha...

Konferenca për të ardhmen e Evropës

BE kërkon pjesëmarrjen e Ballkanit në konferencë

Shtetet e Bashkimit Evropian nga grupi i Vishegradit dhe Austria, kanë kërkuar që edhe vendet...

"Të vendosur për të mbështetur shtetin e së drejtës"

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non grata” pesë zyrtarë…

Departamenti Amerikan i Shtetit ka marrë vendimin për të shpallur “non grata” pesë zyrtarë dhe...

Deklarata

Zaev: Marrëveshja e Prespës, “model” për Kosovën dhe Serbinë

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, beson se Beogradi dhe Prishtina duhet të marrin Marrëveshjen...

Raporti për korrupsionin

Pse Franca dhe Holanda pengojnë hapjen e negociatave me BE-në

Udhëheqësit e Bashkimit Europian do të takohen gjatë javëve të ardhshme për të diskutuar edhe...

Takimi i udhëheqësve të BE

VOA: Korrupsioni në Ballkan vë në rrezik anëtarësimin në BE

Udhëheqësit e Bashkimit evropian do të takohen gjatë javëve të ardhshme për të diskutuar edhe...

"Më 22 qershor të na shpërblejë me..."

Zaev: Sa herë dështon Evropa dalin projekte si “Ilirida”

Kryeministri Zoran Zaev për “Klan Maqedoni” tha se non-paper-at nuk janë paraqitur rastësisht. Çdoherë kur...