MENU
klinika
"Më 22 qershor të na shpërblejë me..."

Zaev: Sa herë dështon Evropa dalin projekte si “Ilirida”

Hiqen maskat në ambientet e hapura, lejohen dasmat

Hyjnë në fuqi masat e reja në Maqedoninë e Veriut

Sot është 1 qershor dhe në Maqedoninë e Veriut kanë hyrë në fuqi masat e...

në muajin qershor

Maqedonia pret të fillojë bisedimet me BE-në

Maqedonia shpreson të marrë një datë për fillimin e bisedimeve të pranimit më 22 qershor,...

do ketë agjendë të qartë nga ana e dy qeverive

Kur pritet të mbahet mbledhja e qeverive Kosovë-M.e Veriut?

Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut pritet të...

"Ne jemi popull paqësor..."

A ka Zaev pretendime territoriale ndaj shteteve fqinje?

“Nuk kemi asnjë dyshim pët të dhënë garanca. Ne jemi popull paqësor dhe nga ne...

Negociatat me Shkupin dhe Tiranën

Ministri gjerman: Të veprojmë tani që të mos ketë dyshime më vonë

“Është koha që Bashkimi Evropian të mbaje premtimet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu...

Mbyllen një pjesë e qendrave Covid

M. e Veriut heq karantinën për të ardhurit nga Afrika

Në seancën e 72-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe...

"Kur t'i arrijmë kushtet, atëherë s'do ketë kufi"

Zaev: Nuk i frikësohem “Shqipërisë së madhe”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoan Zaev në një intervistë për mediat serbe ka komentuar...

Ministrat e Jashtëm të këtyre tri shteteve shprehën mbështetjen e tyre...

Shkupi merr mbështetje nga Austria, Çekia dhe Sllovenia për…

Maqedonia e Veriut ka marrë mbështetje për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian nga Austria,...

Vendos të “mos ia hapë derën” Maqedonisë së Veriut

Negociatat/ Bullgaria nuk i bindet Bashkimit Evropian

Zyrtarët e lartë evropianë udhëtuan të premten në Sofje dhe Shkup në përpjekje të zhbllokimit...

REL: Çfarë date po diskutohet?

‘Përpjekje maksimale’ për nisjen e negociatave

Në Bashkimin Evropian janë duke bërë përpjekje maksimale që deri në fund të muajit qershor...

Nuk ka datë për nisjen e bisedimeve me BE

Kryetari i Këshillit Evropian takon Zaev

Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel këtë të mërkurë është takuar me kryeministrin e Maqedonisë...