MENU
klinika
Karta e Ballkanit të hapur

Qeveria nxjerr dokumentin për punësim pa leje qëndrimi në Serbi dhe M. e Veriut

Maqedoni e Veriut

Kreu i VMRO-DPMNE merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Presidentja e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkova, sot mandatoi për formimin e qeverisë së...

Pas “kërcënimeve” nga Greqia

Mickoski: Nuk pres të më censurohet e drejta njerëzore se si ta quaj shtetin tim

I nominuari për kryeministër të Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski, tha të mërkurën se nuk...

Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

Emrat/ Shqiptarët që pritet të marrin postet ministrore

Në orët e vona të së hënës u vendos përfundimisht se opozita shqiptare në Maqedoni,...

Afrim Gashi: Vazhdojmë t’i përmbushim detyrimet tona

Një shqiptar zgjidhjet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi me 76 vota “pro” për zgjedhjen e kryeparlamentarit të...

“Besoj në lirinë e shprehjes së mendimit”

Presidentja e RMV-së: S’e kam shkelur marrëveshjen e Prespës

Pas debateve të shumta që shkaktoi gjatë ceremonisë së betimit pas zgjedhjes së saj si...

Kërcënon sërish Maqedoninë e Veriut

Mitsotakis: Kur dikush tërheq litarin, të jetë gati të ‘thyhet’!

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis duket se nuk do të ndalet ndaj kërcënimeve, ndërsa i ka...

BDI e humbet, e rrëmben “VLEN”

Ripërsëritja e zgjedhjeve, rrokadë mandatesh

Partia më e madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut, BDI e udhëhequr nga Ali Ahmeti...

“Thelbësore për integrimin”

KE mesazh Shkupit dhe Athinës: Respektoni marrëveshjen e Prespës

Komisioni Europian i bën thirrje Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, të respektojnë dhe të zbatojnë...

Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

Arben Taravari: Shqiptarët do kenë gjashtë ministri dhe kryetarin e Parlamentit

Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, shqiptarët do të udhëheqin me gjashtë ministri dhe...

Analiza

Maqedonia, një fushëbetejë midis nacionalistëve e pro-evropianëve

Maqedonia e Veriut, është një vend me ose pa të kaluar. Kjo në varësi të...

Kreu i VMRO sfidon Greqinë

“Vendin tim do ta quaj Maqedoni, nëse nuk ju pëlqen shkoni në Hagë”

Mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut duket se tensionet po shtohen pas deklaratave të Presidentes...