MENU
klinika
Zoran Zaev

Njeriu që kërkoi gjithçka dhe nuk mori asgjë

Maqedoni e Veriut

Partitë e koalicionit qeveritar nuk pranojnë dorëheqjen e Zaev

Partitë e koalicionit qeveritar në Maqedoninë e Veriut nuk e pranojnë dorëheqjen e Zoran Zaev. Drejtuesit...

​Dalin emrat e parë

Kush do ta zëvendësojë Zoran Zaevin?

Pasi Zoran Zaev dha dorëheqjen për shkak të disfatës në zgjedhjet lokale, në opinion po...

Dha dorëheqjen pas humbjes

Zaev anulon pjesëmarrjen për “Open Ballkan” në Serbi

Zoran Zaev ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e Beogradit për nismën e “Open Ballkan”. Lajmi...

REL: Çka pas dorëheqjes së Zaevit?

Çfarë çoi në humbjen e Zaevit në zgjedhje lokale?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, përkatësisht partia e tij, Lidhja Social –Demokrate, në...

Arsyet

Zoran Zaev ‘ngrin’ Ballkanin e Hapur, pse mund të dështojë nisma?

Edi Rama, Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev do të takohen në Beograd të mërkurën dhe...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Në Dibër do të ketë raund të dytë

Sipas të dhënave, në Dibër do të ketë edhe një raund të dytë, pasi në...

Zgjedhjet në RMV

Idri Istrefi pranon humbjen në Strugë

Idri Istrefi, Kandidati për kryetar të Komunës së Strugës nga radhët e Aleancës për Shqiptarët...

Rezultati i dobët në zgjedhjet lokale

Jep dorëheqjen Zoran Zaev

Kryetari i Lidhjes Socialiste Demokrate në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen. Në...

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut

Procesi i qetë, por me disa probleme teknike

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut, sipas Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve,...

Ku zhvillohet 'beteja' kryesore?

M. e Veriut zhvillon raundin e dytë të zgjedhjeve lokale

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, të dielën (31 tetor) u janë drejtuar qendrave të votimit...

"U besojmë tre udhëheqësve"

Administrata Biden mbështet “Ballkanin e Hapur”

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit Gabriel Escobar e bëri të qartë përkushtimin e administratës Biden...