MENU
klinika
Braktis ceremoninë e betimit të Presidentes

Gordana Silianovska e quajti vendin e saj “Maqedoni”, ambasadorja e Greqisë proteston

Fituan zgjedhjet parlamentare në RMV

VMRO dhe VLEN nisin bisedimet për formimin e Qeverisë së re!

Kështu kanë bërë të ditur drejtuesit e VMRO DPMNE-së, që fituan zgjedhjet e dyfishta, parlamentare dhe...

e para presidente femër në historinë e vendit

Kush është Gordana Siljanovska-Davkova

Opozita e krahut të djathtë të Maqedonisë së Veriut arriti një fitore dërrmuese në zgjedhjet...

Presidentja e parë grua e Maqedonisë së Veriut

“Ballkani së pari, pastaj Brukseli!”

Për herë të parë që nga pavarësimi në vitet ‘90, Maqedonia e Veriut zgjodhi një...

Zgjedhjet në M. e Veriut

VMRO-DMPNE merr shumicën e deputetëve/ Po partitë shqiptare?

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka numëruar 98.62 për qind të votave...

Zgjedhjet në Maqedoni

Pendarovski pranon humbjen dhe sulmon BDI-në e Ali Ahmetit

Kandidatja për presidente nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska-Davkova e cila ka marrë mbështetjen më...

Presidenti “në duar” edhe të shqiptarëve

Dy palë zgjedhje në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut sot mbahen dy palë zgjedhje: rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale,...

Analiza e DW: Tensione midis opozitës dhe partive shqiptare

Zgjedhësit e zhgënjyer mund ta ndëshkojnë qeverinë në RMV!

Më 8 maj zhvillohen zgjedhjet presidenciale (raundi i dytë) dhe ato parlamentare. Rezultatet do të...

Cila parti do të jetë pjesë e qeverisë së re

Zgjedhjet në RMV/ Vota e shqiptarëve, përcaktuese

Maqedoni e Veriut: Partive politike dhe kandidatëve për president u kanë mbetur edhe tri ditë...

Zgjedhjet në M. e Veriut/ Analistët për VOA

“Retorika nacionaliste, e dëmshme për demokracinë”

Retorika nacionaliste dhe prirjet e elektoratit për të mbështetur partitë e spektrit të djathtë në...

Analiza e REL

A do të vendosin shqiptarët për presidentin e RMV më 8 maj?

Kandidatja opozitare Gordana Siljanovska-Davkova e ka fituar bindshëm rundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në...

Në garë janë 7 kandidatë, mes tyre dy shqiptarë

Mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale në M. e Veriut!

Qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të votojnë sot në zgjedhjet e shtata...