MENU
Post referendumi në Maqedoni

“Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese”

Deklarata

‘Maqedonia në BE dhe NATO pas zbatimit të marrëveshjes’

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos theksoi edhe një herë se vetëm kur Shkupi të përfundojë me...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova nuk duhet të jetë fushëbetejë për pushtet

Kosova Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një takim me përfaqësuesve të partive...

Reagon Zv/kryeministri shqiptar

Maqedoni/ Zv/kryeministri Osmani nën hetim

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani u shpreh i befasuar nga njoftimi se ndaj tij kanë...

Integrimi i Maqedonisë

Zaev: Jemi të gatshëm për NATO dhe BE

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, të enjten në shënimin e festës së 11 Tetorit –...

Ndryshime kushtetuese në Maqedoni

Seanca për ndryshimet kushtetuese vazhdon të premten

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili kryeson Komisionin e Çështjeve Kushtetuese, ka...

Përmbledhja ditore e rajonit

Apostolova: Kosova nuk është gati për vendimin e vizave

Në fillimin e fazës së re të fushatës për liberalizimin e vizave, shefja e Zyrës...

Kalimi ilegal i emigrantëve

Ushtarët maqedonas armë ‘kundër’ emigrantëve

Ushtarët e Maqedonisë në kufirin me Greqinë shtinë me armë në ajër për të parandaluar...

Antarësimi në BE

Miratohet raporti i Maqedonisë për anëtarësim

Komisioni për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian me 47 vota për, 9 kundër dhe...

Përmbledhja ditore e rajonit

Haradinaj: Çështja e kufirit ka marrë fund

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është kundërpërgjigjur presidentit Hashim Thaçi, i cili dje ky...

Propozimi

Maqedoni/ Ndryshimet kushtetuese në Kuvend

Qeveria maqedonase ka filluar procedurën drejt ndryshimeve kushtetuese, të cilat tashmë kanë arritur në Kuvend....

Vendimi

Maqedoni, 6 vite burg për ish-ministren e Brendshme

Gjykata Penale në Maqedoni ka konfirmuar masën e dënimit në procedurën e ndarë për ish...