MENU
Marrëveshja e Prespës

Mickoski ofron zgjidhjen për daljen nga kriza

Vendos populli

Diplomati rus: Rusia nuk ndërhyn në çështjen maqedonase

Ambasadori rus në Tiranë, Aleksandër Karpushin, ka folur lidhur me çështjen e emrit të  Maqedonisë...

Deklarata

Kisha Ortodokse Maqedonase kundërshton ndryshimin e emrit

Kisha Ortodokse Maqedonase, dioqeza e Ohrit në seancën e rregullt vjetore të Këshillit Popullor të...

Maqedoni

Aleanca për Shqiptarët kërkon zgjedhje të parakohshme

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët në Maqedoni pas diskutimeve të shumta dhe analizave për...

Marrëveshja e Prespës

Han mesazh Zaevit: Zgjidhja në Parlament dhe jo në zgjedhje

Eurokomisari për politikë të fqinjësisë dhe zgjerim Johanes Han është prononcuar lidhur me Marrëveshjen e...

Dosja 'Tanku'

2 vite burg për ish-kryeministrin e Maqedonisë

Gjykata e Apelit e ka konfirmuar dënimin me 2 vite burgim për ish-Kryeministrin Nikolla Gruevski...

Kërkesa e VMRO-DPMNE-së

“Zaev të dorëhiqet, duam qeveri teknike”

Partia me e madhe opozitare në Maqedoni, VMRO-DPMNE ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zaev pas...

Post-Referendumi

Përçarje brenda koalicionit LSDM-BDI?!

Situata politike në Maqedoni pas referendumit, duket e paqartë. Tashmë çështja e emrit është deleguar...

Zgjedhjet e parakohshme

Zaev nuk do të takohet me liderin e opozitës

Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në...

Situata post-referendum

Zaev takim të mundshëm me liderin e opozitës, Mickoskin

Dy subjektet politike konfirmojnë se deri më tani nuk ka asnjë informacion për takim të...

Referendumi në Maqedoni

Kotzias: Marrëveshja e Prespës, edhe pa referendumin

Referendumi nuk është as kusht, e as kërkesë juridike për implementimin e Marrëveshjes së Prespës,...

Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës

‘Maqedonia mund të jetë anëtare e NATO-s brenda vitit 2019’

NATO në një kumtesë tregoi se Republika e Maqedonisë mund të bëhet anëtare e Aleancës...