MENU
klinika
‘Ngërçi’ me integrimin europian

Opozita maqedonase thirrje Zaevit: T’i vendosim vijat e kuqe Bullgarisë!

"Të korruptuarit do i shpallim “non grata”

Pas Shqipërisë, SHBA i fut të dridhurat Maqedonisë

Ndihmës sekretar amerikan i shtetit, Filip Riker në konferencën e sotme për shtyp me kryeministrin...

Forumi i Prespës

Rama në Ohër/ Në tryezë ballë për ballë me Kurtin dhe Ali Ahmetin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur në Ohër për dialogun e ”Forumit të Prespës”....

Temat ku përqendrohet

Nis sot “Samiti i Prespës”, liderët e rajonit mblidhen në Shkup

Nis sot në Ohër , ‘Samiti  i Prespës’, një konferencë e organizuar nga qeveria e...

Qytetarët do të komunikojnë jashtë vendit pa kosto shtesë

Nga sot hiqet tarifa roaming në Ballkanin Perëndimor

Duke filluar nga sot, qytetarët shqiptarë, gjatë qëndrimit në njërin nga vendet e Ballkanit Perëndimor,...

Komunikim jashtë vendit pa kosto shtesë

Nesër hiqet tarifa roaming në Ballkanin Perëndimor

Duke filluar nga dita e neserme,, qytetarët shqiptarë, gjatë qëndrimit në njërin nga vendet e...

Çfarë pritet të diskutohet?

Rama sot takim me Vuçiçin dhe Zaev

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të marrë pjesë në një konferencë online për...

I pret shpresat edhe Shqipërisë

Zaev: Nuk pres që të hapen negociatat as në tetor

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev gjatë Samitit për vendet e Ballkanit Perëndimor tha se zhgënjimet...

Mbërrijnë dozat nga Sinovac

Pa vaksina? Maqedonia e Veriut merr në dorë situatën

Maqedonia e Veriut të dielën ka pranuar 500 mijë doza të vaksinave nga prodhuesi kinez...

Negociatat/ Reagon sërish Kryeministri Zaev

“Bisedimet për BE nuk duhet të shndërrohen në bisedime me…”

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar sërish në lidhje me vendimin e fundit të BE për...

Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Pas vetos bullgare, Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime...

Debatet për të mos e ndarë Shqipërinë nga Maqedonia

Mbledhja e ministrave të Jashtëm të BE s’jep asnjë rezultat

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian nuk arritën të ndanin në vendimmarrjen e tyre Shqipërinë...