MENU
klinika
Ish-kryeministri Cipras akuza Mitsotakisit

“Dorëheqja e Zaevit”/ Pse hesht Athina?

Zgjedhjet e parakohshme më 12 prill

Nga janari me qeveri teknike, si do të përcaktohet kryeministri!

Pas arritjes së marrëveshjes mes partive politike, Maqedonia prej datës 3 Janar të vitit të...

12 prilli

Në zgjedhje/ Liderët maqedonas: Le të fitojë më i miri!

“Një ndër takimet më konstruktive”, kështu e ka cilësuar kreu i BDI-së, Ali Ahmeti mbledhjen...

Kundërshtitë dhe konsensusi

Data e re e zgjedhjeve/ Zaev flet pas propozimeve

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pas takimit të liderëve u shpreh se kjo datë pavarësisht...

Ja kur do mbahen!

Maqedonia e Veriut zyrtarisht në zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar arritjen e...

Takimi

Mblidhen krerët e partive, vendoset për zgjedhjet

Ditën e sotme presidenti Stevo Pendarovski ka thirrur në një takim liderët e partive. Në...

BE tha “Jo” për negociatat

LSDM: Zgjedhjet e shpejta nuk do prishin ëndrrën evropiane

Nga radhët e LSDM-së ripërsërisin faktin se Bashkimi Evropian ka bërë gabim historik në vendimin...

"Opozita si një ‘marionetë e frikshme nacionaliste’"

Bëhet i gjallë Gruevski: Ja cili është qëllimi i Zaev

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, azilanti Nikolla Gruevski ka komentuar propozimin e kryeministrit Zoran Zaev...

E zbulojnë mediet

Ja kur mbahen zgjedhjet e parakohshme në M. e Veriut!

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në muajin Mars të 2020 mëson ekskluzivisht nga...

Partia dhe aleatët kundër

Zaev nuk dorëhiqet! Jo zgjedhjeve të parakohshme

Teksa data e vendimit mbi negociatat po afrohej, kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev kishte paralajmëruar...

Refuzimi për hapjen e negociatave

Zaev merr vendimin: Do shkojmë në zgjedhje të parakohshme

Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri sot tha se vendi duhet të...

A ka dhënë dorëheqjen?

Mediat maqedonase:Ja kush e zëvendëson Zaevin

Pas lajmeve të shumta që po qarkullojnë në mediat se kryeministri Zaev ka dhënë dorëheqjen...