MENU
klinika
Si përgjigjet prokurorja

Ku janë milionat në çantën e “Boki 13”?

Detaje

Katica Janeva e vetme në qeli, ç’po ndodh në burgun maqedonas

Të gjithë të dyshuarit në rastin “Reket” që ndodhen në paraburgim Katica Janeva, Bojan Jovanovski...

Ku ndodhet?

Arratiset “peshku i madh” i Maqedonisë së Veriut

Protagonisti kryesor i rastit “Reket”, biznesmeni i njohur, Orce Kamçev, po flitet se nuk gjendet...

I jepet ndihmë në qeli

Katica Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore

Prokurorja e dorëhequr speciale, Katica Janeva është në gjendje të rëndë shëndetësore në Shutkë, pas...

Ja emrat e ministrave të rinj

“Furtunë” në Maqedoninë e Veriut

Janë dorëzuar në Kuvend emrat e ministrave dhe zv.ministrave të rinj. Pas arkivimit të propozimeve...

Aferat korruptive

Zaev: S’kam lidhje me zhvatjen, kush ka, të shkojë në pranga

Zoran Zaev e mohon kategorikisht përfshirjen në aferën e korrupsionit të mbiquajtur “ zhvatja”, që...

E përfshirë në skandal

“Zhvatja”, arrestohet prokurorja e posaçme Katica Janeva

Katica Janeva u mor në pyetje të martën në Prokurorinë publike, ndërkohë që vetë ajo...

Pamjet kur e marrin nga banesa

Tronditi M. Veriut, shoqërohet prokurorja speciale

Prokurorja speciale në Maqedoninë e Veriut, Katica Janeva, para pak çastesh, është shoqëruar në polici,...

Krim i organizuar

Rasti “Reket”, Prokurorja Speciale nis përballjen me drejtësinë

Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva do paraqitet sot tek prokurorja Villma Ruskoska në Prokurorinë për Krim...

“Lufta” tregtare vazhdon

Kosovë-M. e Veriut, takimi i ministrave nuk dha zgjidhje

Takimi në mes ministrit të Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës dhe atij të Ekonomisë nga...

ISIS drejt fundit

Luftëtarët e huaj kërcënojnë Ballkanin Perëndimor

Njoftimet se organizata terroriste “Shteti Islamik” është në ditët e saj të fundit, nuk do...

Çfarë shkruan media greke për Ohrin?

Udhëtim në “Jeruzalemin” e Ballkanit

Ohri i sotëm, në Maqedoninë e Veriut jo shumë larg Shqipërisë është ndoshta destinacioni më...