MENU
klinika
Arratisja e Gruevskit

‘Gruevski ka kërkuar azil në Tiranë’

Përmbledhja ditore e rajonit

Hahn vjen në Prishtinë për liberalizimin e vizave

Kosovë Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hanhn,...

Plotësimi i Kushtetutës

Maqedoni/ Fillon faza e dytë për ndryshimet kushtetuese

Të shtunën në Kuvendin e Maqedonisë vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese. Seanca plenare mund të...

Emri i Maqedonisë

‘Jashtë fashistët nga shkolla’/ Pse këto protesta në Greqi?

Ka disa ditë që në qendër të politikës greke po diskutohet një përpjekje e neonazistëve...

Përmbledhja ditore e rajonit

PE voton për ekstradimit të Gruevskit nga Hungaria

Maqedoni Eurodeputetët kanë miratuar dy amendamentet përmes së cilëve kërkohet nga Hungaria që ta ekstradojë...

Kthimi në Maqedoni

A do të kthehet Gruevski nga Hungaria?

Eurodeputetët kanë miratuar dy amendamentet përmes së cilëve kërkohet nga Hungaria që ta ekstradojë ish-kryeministrin...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vazhdon mbështetja amerikane për Kosovën

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare...

Heqja e imunitetit

Caktohet seancë parlamentare për mandatin e Gruevskit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi për pasdite në ora 17:00 caktoi seancë plenare...

Përmbledhja ditore e rajonit

Takimi në Pejë/ Vazhdon bashkëpunimi Shqipëri-Kosovë

Kosovë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimin e përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tha...

Mungon Gruevski

Vazhdon gjykimi për rastin ‘Titanik’ pa Gruevskin

Në Gjykatën Penale në Shkup do të mbahet seanca gjyqësore për rastin e Prokurorisë Speciale,...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri nuk po ndodh’

Kosovë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për medie, ka thënë se...

Ikja e Gruevskit

‘Në arratisjen e Gruevskit, janë përfshirë pjestarët e inteligjencës’

Gazeta hungareze Politico, njofton se arratisja e ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski është ndihmuar nga pjesëtarët...