MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova gati të bëhet me ushtri

Zgjedhjet në Maqedoni

Grubi: Zgjedhjet në Maqedoni nuk janë zgjidhje

Deputeti Artan Grubi nga Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se nuk është e nevojshme mbajtja...

Integrimi

Maqedonia nis bisedimet me NATO-n

Me vizitën e anëtarëve të Komitetit për Anëtarësim dhe Komitetit të Punës për Integrim në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Haley: UNMIK-u të largohet nga Kosova

Kosova Ambasadorja në dorëheqje e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të...

Polemika pozitë-opozitë

Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Edhe sot në Kuvend të Maqedonisë po vazhdon debati i propozimit të Qeverisë për ndryshimet...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...

Sulmi në Kuvendin e Maqedonisë

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit

Të martën në Gjykatën Penale në Shkup me dëgjimin e dëshmitarit të mbrojtur duhet të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Kosovë Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e...

Ngjarjet e dhunshme në Kuvend

Zaev ofron amnisti për ngjarjet e 27 prillit

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në fjalimin para deputetëve në Kuvend ku ka nisur debati...

Ndryshimet kushtetuese

Mbahet seanca për ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë të hënën do ta mbajë mbledhjen e 61-të, në të cilën në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Marrëveshja e Prespës duhet zbatuar

Maqedoni Përfaqësuesja e lartë për Siguri dhe Politikë të Jashtme të Bashkimi Evropian, Federica Mogherini,...

Buxheti i vitit 2018

Maqedoni/ Dërgohet në Kuvend propozimi për buxhetin

Qeveria e Maqedonisë mbrëmë ka shqyrtuar dhe miratoi propozimin për ndryshim dhe plotësim të buxhetit...