MENU
klinika
Tronditet Shkupi

Terror me armë zjarri, viktima dhe të plagosur

Marrëveshja e Prespës

Referendumi në Maqedoni/ Fillon heshtja zgjedhore

Nga mesnata, në Maqedoni nis heshtja zgjedhore para votimit të së dielës për referendumin që...

Skandali me dygjuhësinë

Maqedoni/ Qeveria nuk respekton gjuhën shqipe

Akreditimet një gjuhësore dhe jopraktike nga tani do të jenë leja e vetme e punonjësve...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ Fillon votimi për referendumin

Në vendvotimin 5050 në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) sot për pyetjen e referendumit votojnë...

Votimi pro referendumit

Ambasadori amerikan: Maqedonia në udhëkryq

Ambasadori amerikan në Maqedoni Xhes Bejli konsideron se vendimi që qytetarët e Maqedonisë duhet ta...

Referendumi në Maqedoni

Zaev: Kjo është koha e vendimeve historike

Kryeministri i Maqedonisë dhe kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, në fushatën që po bën në...

Maqedoni

Kukan dhe Fleckenstein thirrje për referendumin

Deputetët e Parlamentit Evropian, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein, thanë se dëshirojnë të shohin një...

Referendumi në Maqedoni

Zaev: SHBA po na mbështet pa kompromis

Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me zv/presidentin amerikan Mike Pens ka përsëritur qëndrimin se vendi...

Referendumi në Maqedoni

Gjykata Kushtetuese rrëzon nismat e opozitës

Me shtatë vota “kundër” dhe dy “pro” u hodh poshtë iniciativa kundër vendimit për vlerësimin...

Referendumi i 30 shtatorit

Meta: ‘Shqiptarët e Maqedonisë të votojnë pro referendumit’

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike...

Referendumi në Maqedoni

Referendumi/ Hahn: ‘Do të fillojë procesi i verifikimit’

Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn theksoi se referendumi i 30 shtatorit do ta përcaktojë...

Anëtarësimi në NATO

‘Ushtria maqedonase e gatshme për në NATO’

Në një konferencë të përbashkët ndërmjet Sekretarit amerikan të Mbrojtjes Xhejms Matis, kryeministrit të Maqedonisë...