MENU
klinika
Një shqiptar kryeministër

VMRO nuk voton Talat Xhaferrin, dorëhiqet qeveria në M. e Veriut

'Timonin' do ta marrë Talat Xhaferi

Sot i hapet rruga qeverisë teknike në RMV

Ditën e sotme i hapet rruga formimit të qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut që...

Japin dorëheqjen kryeministri dhe ministrat

Zhvillime të reja në M. e Veriut, ikën qeveria e Kovaçevskit

Qeveria e Maqedonisë e Veriut, do të dorëhiqet të enjten, për t’i hapur rrugën formimit...

Çfarë deklaroi Kovaçevski

Qeveria e Maqedonisë së Veriut pritet të japë dorëheqjen

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka thënë të martën se kabineti i tij...

Nga 1 marsi punëtorët do të lëvizin lirisht

Tregu i përbashkët mes Shqipërisë, M. së Veriut dhe Serbisë

Duke nisur nga 1 marsi, do të hyjë në fuqi tregu i përbashkët mes Shqipërisë,...

Liderët e Ballkanit në Shkup

Integrimin në BE/ Zyrtari i BE: Mos bllokoni fqinjët!

Drejtor i Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit në Komisionin Evropian, Gert Jan Kopman,...

I bazuar në 4 shtylla

Çfarë parashikon plani i BE për ekonominë e Ballkanit?

Plan i ri për rritje ekonomike në vendet e Ballkanin Perëndimor, i miratuar nga Komisioni...

Çfarë pritet të ndodhë sot dhe nesër

Liderët e Ballkanit dhe BE mblidhen në Maqedoninë e Veriut

Lideret e vendeve të Ballkanit Perëndimor mbërrijnë këtë të dieë pasdite në Shkup, ku do...

Qytetarët iu kthehen maskave

Akuza për fshehjen e ndotjes së ajrit në Maqedoninë e Veriut

Në rrugët e Shkupit gjithnjë e më shumë vërehen qytetarë të cilët bartin maska mbrojtëse,...

Rrezikohen 28 fluturime

Plas grushti në kullën e vrojtimit të Aeroportit të Shkupit, 4 të arrestuar

Prokuroria Themelore në Shkup ka lëshuar urdhër për hetime ndaj tetë personave që dyshohen se...

Njihej me nofkën "Bebi"

Trafikonte heroinë në Shqipëri, Greqi dhe Maqedoninë e Veriut, ekstradohet nga Franca 52-vjeçari

Një 52-vjeçar shqiptar është ekstraduar nga Franca drejt Shqipërisë, pasi akuzohet për trafikim heroine dhe...

DW: Më shumë vrull për zgjerimin?

“BE dëshiron ta lidhë Ballkanin ndaj vetes”

Shteteve të Ballkanit Perëndimor nuk do t’u thuhen data konkrete për anëtarësimin. Por Brukseli dëshiron...