MENU
klinika
“Open Balkan”/ Politikani serb bën propozimin

Rama, Vuçiç dhe Zaev meritojnë çmimin Nobel për Paqe

"Kush nuk është i vaksinuar nuk ulet në kafene!"

Shtrëngohen masat/ Maqedonia e Veriut del me vendimin zyrtar

Një tjetër shtet ka marrë masa të reja në lidhje me vaksinimin e detyruar të...

"Ballkani i hapur"

Zaev ka një mesazh për Kurtin

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev u ka çuar mesazh udhëheqësve të Kosovës, Bosnjes dhe Hercegovinës dhe...

Zjarret djegin Jugun e Europës!

Italia, Greqia, M. e Veriut e Turqia prej javësh në ‘luftë’ me flakët

E gjithë Italia është përfshirë nga zjarret prej disa javësh. Disa nga rajonet qendrore dhe...

Situatë kritike në M. e Veriut

Propozohet shpallja e gjendjes së krizës

Situata serioze me zjarret në Maqedoninë e Veriut ka sjellë propozimin për shpalljen e gjendjes...

Situata me zjarret

BE shpreh solidaritet me Shqipërinë: Do dërgohen dy helikopterë…

Ndërkohë që një valë zjarresh po përhapet përgjatë ditëve të fundit në rajonet e Mesdheut...

Opozita kërkon përgjegjësi

Në Maqedoninë e Veriut ende zjarre aktive

Në Maqedoninë e Veriut janë ende aktive disa zjarre, por jo të përmasave si ai...

Zjarret në Maqedoni/ "Në komunikim me aleatët tanë të NATO"

Zaev: 13 vatra aktive, presim ndihmë nga Serbia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se aktualisht në vend janë 13...

"Skenar i mundshëm, mund të ketë rekomandim"

Dozë e tretë vaksinimi në Maqedoninë e Veriut? Flet ministri i Shëndetësisë

Maqedonia e Veriut mund të kalojë në dozën e tretë të vaksinimit ndaj COVID-19. Ministri...

Deklarata

Minishengeni Ballkanik, Basha: Film i stërparë

Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur interesit të mediat lidhur me Forumin Ekonomik...

Batuta mes Ramës e Vuçiç

Presidenti serb: Çfarëdo të thotë Edi, unë e mbështes

Kryeministri Rama dhe Presidenti serb Aleksandër Vuçiç kanë shkëmbyer batuta mes tyre në Forumin Ekonomik...

Kurti kundër 'Minishengenit'

Rama: S’mund të presim konsensusin e të gjithëve!

Nga Shkupi, ku po organizohet Forumi Ekonomik “Ballkani i Hapur”, kryeministri Edi Rama nuk la...