MENU
klinika
Zaev me deklaratë të fortë

Shqipëria kërcënon Gjermaninë?

"Do bëji gjithçka"

Negociatat me M.Veriut/ Juncker: S’ka pajtim brenda BE!

“Nuk ka pajtim midis vendeve anëtare të BE-së për të autorizuar hapjen e negociatave të...

Detajet

E pret burgu/ Gruevski dorëzon mandatin

Teksa ndodhet në Budapest, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka hequr dorë nga mandati i deputetit....

Detajet

E rëndë në Shkup, humbin jetën në punë dy punëtorë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Maqedoninë e Veriut. Dy punonjës ndërtimi kanë humbur...

Territoret Kosovë-Serbi

Maqedonia e Veriut del kundër idesë së shkëmbimit

Çështja e korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është kundërshtuar ashpër edhe nga Maqedonia...

Kur pritet ndryshimi?

Zaev paralajmëron një qeveri të re

Në Maqedoninë e Veriut pritet që të ndryshohen më shumë se një e treta e...

Deklarata

Ratifikimi i protokollit për NATO, Penadrovski apel Turqisë

“Pres që Republika e Turqisë të konfirmojë mbështetjen për Republikën e Maqedonisë së Veriut në...

Maqedonia e Veriut në NATO

Brenda pak javësh votohet edhe në Senatin Amerikan

Senatori amerikan, James Risch, kreu i komisionit për Marrëdhënie me Jashtë në Senatin amerikan deklaroi...

Nga REL

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në

Maqedonia e Veriut pret vlerësim pozitiv nga raporti i progresit i Komisionit Evropian që pritet...

Maqedoni e Veriut

Një shqiptar në krye të Shërbimit Informativ

Menjëherë sapo është emëruar në krye të detyrës, presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski...

Ja kush e zëvendëson

Kur i hiqet mandati Gruevskit?

Të enjten në Komisionin për Çështje të Rregullores, Imunitetit dhe Mandatit do të shqyrtohet mundësia...

"Fshesa" në qeveri

Zaev-Ahmeti takim ‘kokë më kokë’

Dy partnerët e koalicionit Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti kanë zhvillar një takim rreth 1...