MENU
klinika
"Ballkani ka qenë gjithmonë me interes për Rusinë..."

Kovaçevski: Anëtarësim në NATO rrit sigurinë e vendit

U shpall non-grata nga SHBA

Gruevski: Kam punuar me nder në interes të shtetit

Pas shpalljes non-grata nga SHBA, ka reaguar ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski....

Lista për Ballkanin

SHBA sanksionon edhe ish-kryeministrin Nikola Gruevski

Departamenti  i Thesarit të Shteteve të Bashkuara për Kontrollin e Pasurive të Huaja (OFAC) ka...

“Me Shqipërinë dhe M. e Veriut, BE më e fortë”

Hofreiter: Çfarë ndodh nëse ndahet procesi për këto dy vende

Kryetari i Komiteti të BE-së në Bundestagun gjerman, Anton Hofreiter, shpjegon pse duhet të përshpejtohet...

"Radio Europa e Lirë"

Rritet presioni për nisjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin

Në kohën e luftës në Ukrainë, e cila ka bashkuar si asnjëherë më parë vendet...

Maqedoni e Veriut

Arrestohet Sekretari i Përgjithshëm i qeverisë

Sekretari i deritanishëm i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Muhamed Zeqiri, të enjten rreth mesnate...

"Rusia sytë nga Ballkani Perëndimor"

Ministri austriak: Të hapen negociatat për dy vendet

Ministri i Jashtëm austriak, Alexander Schallenberg është shprehur, se Rusia nuk i hedh sytë vetëm...

Ishte duke u falur në xhami

Ndërron jetë ish-ambasadori i Maqedonisë në Danimarkë

Ka ndërruar jetë ish- ambasadori i Maqedonisë së Veriut në Danimarkë, Naim Memeti. Memeti ka...

Kryeministri i M. së Veriut: Nuk ka kohë për të humbur...

Blinken pro anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken konfirmoi sërish mbështetjen për zgjetimin r BE-së në Ballkanin...

Sa përqind e popullsisë janë shqiptarë

Publikohen rezultatet e censusit në Maqedoninë e Veriut

Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika në Maqedoninë e Veriut ka publikuar rezultatet e censusit,...

Kongresi

Sot zgjidhet kryetari i partisë opozitare shqiptare në M. e Veriut

Partia opozitare Aleanca për Shqiptarët, do të mbajë sot Kongresin e dytë të partisë. Kongresi...

Maqedoni e Veriut

Bie për 56% numri i viktimave nga Covid

Raporti javor i Institutit për Shëndet Publik në Maqedoninë e Veriut tregon rritje të vogël...