MENU
klinika
Deklarata

“Të kthehet në shtëpi”, Zaev thumbon Gruevskin

Reagimi

Gjuha Shqipe “nënvlerësohet” në Maqedoninë e Veriut

Gjuha shqipe në Maqedoninë e Veriut nuk respektohet siç duhet nga ana e institucioneve. Ka...

Detajet e takimeve

Pas Athinës, Reeker viziton M. e Veriut

Ndihmës-Sekretari amerikan në detyrë për Evropën dhe Euroazinë Philip Reeker ndodhet për vizitë në Maqedoninë...

Ja ç’parashikohet

Gjuha Shqipe, M.Veriut miraton pr/ligjin

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka kaluar ne mbledhjen e fundit projekt–ligjin për themelimin e...

Për çfarë do diskutohet?

Evropa ‘zbarkon’ në Maqedoninë e Veriut!

Komisioneri për Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn do të mbërrijë nesër në Shkup për takime...

Shkaqet

Zaev nis ‘fshesën’/ Shkarkon mbi 50 drejtorë!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi se në procedurë qeveritare është vendimi për...

Korrigjimi i kufijve

Pendarovski kundër: Çon në konflikt të armatosur!

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi nuk i ka shpëtuar as vëmendjes së presidentit të Maqedonisë së...

"Furtunë" në Shkup

I konfiskohet telefoni kryeprokurores

Pasi dha papritur dorëheqjen një ditë më parë, kryeprokurores speciale publike në Maqedoninë e Veriut...

Njihuni me biznesmenin (FOTO)

U shantazhua nga kryeprokurorja maqedonase

Biznesmeni i njohur nga Shkupi, Jordan (Orce) Kamçev, ka qenë shënjestër e shantazhit nga ana...

"Nuk lejoj që emri im..."

Dorëheqje e parevokueshme, ikën Prokurorja Speciale Publike

Kryeprokurorja speciale publike Katica Janeva deklaroi dorëheqje të parevokueshme. Janeva thotë, se nuk do të...

Kërkesa

“S’ka zgjedhje të parakohshme!”, Zaev refuzon opozitën!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e refuzoi kërkesën e opozitës për zgjedhje të...

Vendimi

Ndalohet noti në plazhin e Ohrit, kjo është arsyeja

Në plazhet e liqenit të Ohrit në Maqedoninë e Veriut është vendosur tabela e ndalimit...