MENU
klinika
"ISIS do sulmojë qytetarët"

Rreziku/ Ambasada e SHBA apel pas parandalimit të sulmit

Emri+Foto

Aksidenti në Shkup, mes 14 viktimave edhe djali i deputetit

Detaje të reja janë zbuluar nga aksidenti tragjik në Shkup. Mësohet se mes 14 viktimave...

Njoftimi i Zaev

14 viktima, Maqedonia e Veriut shpall 2 ditë zie

Numri i viktimave në aksidentin tragjik në autostradën Shkup-Tetovë ka shkuar në 14. Bilanci i...

Detaje të frikshme

Aksidenti tragjik në Shkup/ Ulërimat e nënës: Ku je biri im!

Një aksident tragjik ka tronditur gjatë ditës së djeshme Maqedoninë, ku mbetën të vdekur 14...

Detajet

Aksident tragjik në Tetovë/ Shkon në 10 numri i viktimave

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Maqedoni, ku një autobus ka humbur kontrollin...

Detajet

Ngrihet zyrtarisht në Shkup flamuri i NATO-s

Ditën e sotme në orën 11:00 është ngritur zyrtarisht gjatë një ceremonie solemne flamuri i...

Zgjedhjet presidenciale

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, partitë shqiptare pa kandidat

Partitë politike shqiptare ende nuk kanë përgjigje konkrete ndaj thirrjes së kryeministrit Zoran Zaev për...

Më 14-Shkurt

Maqedonia e Veriut në NATO, Shqipëria ratifikon protokollin

Kuvendi i Shqipërisë pritet të ratifikojë seancën e së enjtes protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë...

Deklarata e Dimitrov

Guaido president i përkohshëm i Venezuelës/ Vendimi i Maqedonisë

Edhe Maqedonia është renditur krahas vendeve që njohin Juan Guaidon si president të përkohshëm të...

Rrëfehet Gruevski

‘Si kalova përmes Shqipërisë e shkova në…’

Në intervistën e parë pas arratisjes, ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i cili gjendet në...

6-Shkurti (Datë historike)

Maqedonia nënshkruan protokollin për hyrjen në NATO

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë përmes një postimi në Twitter se...

Akuzat ndaj tyre

Maqedoni, tre ish-ministra shoqërohen në Polici

Ish- ministra dhe zv. ministra të bujqësisë së Qeverisë së Maqedonisë, sot në mëngjes, pas...