MENU
klinika
Maqedonia e Veriut

Rreth 500 mijë euro për 1782 vota

Zbulohet data

Papa Françesku vizitë në Maqedoninë e Veriut?

Një vizitë historike pritet të zhvillohet në Shkup. Autoritetet e Maqedonisë së Veriut kanë bërë...

Maqedoni e Veriut

Vëzhguesit ndërkombëtarë kritikë për zgjedhjet

Vëzhguesit ndërkombëtarë konstatuan se dita e zgjedhjeve presidenciale dje në Maqedoninë e Veriut ishte e...

Maqedonia e Veriut

Balotazhi, kandidatët duan votat e shqiptarëve

Një ditë pas raundit të parë zgjedhor, dy kandidatët që do të gjenden përballë njëri-tjetrit...

Kush kryeson?

Maqedoni e Veriut, votohet Presidenti i pestë

Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Në rrethin e...

Çfarë ndodhi?

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, shënohet incidenti i parë

Ditën e sotme rreth 1.8 mln votues zgjedhin presidentin e ri në Maqedoninë e Veriut....

Maqedonia e Veriut

Zgjedhjet presidenciale, nesër raundi i parë

Të dielën e 21 prillit mbi 1 milionë e tetëqind mijë qytetarë votues të Republikës...

Maqedonia e Veriut

Mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale

Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve...

Maqedonia e Veriut

“Presidenti”/ Sa reale janë premtimet?

Nga PROF. DR. SVETOMIR SHKARIQ Blerim Reka do ta kishte mbyllur Pallatin në Vodno dhe dëshiron...

Deklarata

Reka: Është koha që Maqedonia e Veriut të ketë president shqiptar

“Mendoj se me garimin tim në këto zgjedhje dërgojmë një mesazh për gjithëpërfshirje, sepse atëherë...

Fjala e plotë

Hahn: Për çfarë do të shërbejë Marrëveshja e Prespës?

“Marrëveshja e Prespës mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë mund të inkurajojë zgjidhje edhe në...

Deklarata

Zaev: Nuk u kam asnjë borxh shqiptarëve!

I ftuar në emisionin Click Plus në Tv21, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaeve...