MENU
klinika
Porosia e tij

Pendarovski zyrtarisht President

Intervista

Pendarovski për Kosovën: Idetë për kufijtë çojnë drejt konflikteve

Presidenti i sapozgjedhur i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski deklaroi se ndjen kënaqësi...

Çfarë kërkon ambasadori i Kosovës?

“Serbia po provokon luftë, rrezik për Ballkanin dhe botën”

Ambasadori i Kosovës, në Maqedoninë Veriore, Gjergj Dedaj pretendon se Serbia është rrezik për paqen...

Publikohet fotoja

Zaev darkë Iftari me Ramën, kush është personi që i ftoi?

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka postuar një foto ku duket ai së bashku me...

Maqedonia e Veriut

SHBA-ja uron Pendarovskin për fitoren në zgjedhje

Shtetet e Bashkuara e uruan Stevo Pendarovskin për fitoren në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e...

Përulet para shtatores së Nënë Terezës

Papa Françesku mbërrin në Shkup (VIDEO)

Papa Françesku ka mbërritur këtë mëngjes në Shkup, në kuadër të vizitës historike që ishte...

Dalja e parë

Stevo Pendarovski, shahisti që fiton ‘trofeun’ e Presidencës

Ka përfunduar dhe procesi i numërimit të votave pas raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale...

Deklarata

Maqedoni e Veriut/Siljanovska pranon humbjen

Kandidatja e opozitës, Gordana Siljanovska, në një konferencë për shtyp para gazetarëve nga selia e...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Fituesi brenda mesnatës, Pendarovski në avantazh

Maqedonia e Veriut votoi sot në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, ku në garë...

Maqedoni e Veriut

Balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, mbyllen votimet

Para pak minutash është mbyllur procesi zgjedhor në Maqedoninë e Veriut, ku pjesëmarrja e qytetarëve...

Hapen votimet

Maqedoni e Veriut/ Sot balotazhi i zgjedhjeve presidenciale

Në Maqedoninë e Veriut sot do të zhvillohet balotazhi për zgjedhjen e presidentit të vendit...

Maqedoni e Veriut

Heshtje zgjedhore, Presidentin e vendosin shqiptarët

Në Maqedoninë e Veriut po mbizotëron heshtja zgjedhore. Shteti maqedonas është vetëm disa orë larg...