MENU
klinika
Anëtarësimi në INTERPOL

Vendet që votuan kundër Kosovës

Pas arratisjes së Gruevskit

Arrestohet ish-kreu i policisë sekrete të Maqedonisë

Ish-drejtori i policisë sekrete të Maqedonisë, Sasho Mijallkov është paraburgosur, pasi Gjykata Themelore e Shkupit...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova dështon të anëtarësohet në INTERPOL

Kosova Kosova përfundimisht nuk do të jetë pjesë e njërit nga mekanizmat më të rëndësishëm...

Lajmërohet Gruevski

Gruevski: Hungaria e ka pranuar kërkesën time për azil politik

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, ka njoftuar se Hungaria i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së...

Rasti Gruevski

Arratisja e Gruevskit/ Vuçiç pranon që ka qenë në Serbi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka folur për arratisjen e Nikolla Gruevskit përmes kalimit kufitar Serbi-Hungari....

Ballkani Perëndimor në BE

Hahn: Anëtarësimi i Ballkanit, një përparësi e BE-së

Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është njëra ndër prioritetet e Unionit....

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të anëtarësohet Kosova në INTERPOL?

Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur besimin se Kosova...

Vrasja në Liqenin e Smillkovës

Vazhdon gjykimi për rastin ‘Monstra’

Në Gjykatën Penale në Shkup do të vazhdojë gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin...

Arratisja e Gruevskit

Profil/ Shkëlqimi dhe rënia e Nikolla Gruevskit

Hungaria i kërcënon refugjatët me burg, nëse hyjnë ilegalisht në vend. Por me sa duket...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Thaçi nuk e ka përkrahjen e popullit’

Kosovë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se “Presidenti Thaçi negocion së  koti...

Zhvillimet politike dhe sociale

Organizohet marshim për Ditën Ndërkombëtare të Tolerancës

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tolerancës, Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut...

VMRO-DPMNE

Maqedoni/ Propozohen masa kundër ndotjes së ajrit

Nga partia opozitare maqedonase VMRO-DMPNE kanë reaguar ndaj ndotjes së ajrit në vend dhe propozon...