MENU
klinika
Qytetarët do të komunikojnë jashtë vendit pa kosto shtesë

Nga sot hiqet tarifa roaming në Ballkanin Perëndimor

Komunikim jashtë vendit pa kosto shtesë

Nesër hiqet tarifa roaming në Ballkanin Perëndimor

Duke filluar nga dita e neserme,, qytetarët shqiptarë, gjatë qëndrimit në njërin nga vendet e...

Çfarë pritet të diskutohet?

Rama sot takim me Vuçiçin dhe Zaev

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të marrë pjesë në një konferencë online për...

I pret shpresat edhe Shqipërisë

Zaev: Nuk pres që të hapen negociatat as në tetor

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev gjatë Samitit për vendet e Ballkanit Perëndimor tha se zhgënjimet...

Mbërrijnë dozat nga Sinovac

Pa vaksina? Maqedonia e Veriut merr në dorë situatën

Maqedonia e Veriut të dielën ka pranuar 500 mijë doza të vaksinave nga prodhuesi kinez...

Negociatat/ Reagon sërish Kryeministri Zaev

“Bisedimet për BE nuk duhet të shndërrohen në bisedime me…”

Kryeministri Zoran Zaev ka reaguar sërish në lidhje me vendimin e fundit të BE për...

Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Pas vetos bullgare, Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime...

Debatet për të mos e ndarë Shqipërinë nga Maqedonia

Mbledhja e ministrave të Jashtëm të BE s’jep asnjë rezultat

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian nuk arritën të ndanin në vendimmarrjen e tyre Shqipërinë...

"Jetësimi i korridorit të VIII, projekti më ambicioz"

Balluku takon Zoran Zaev në Vjenë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, ka zhvilluar një diskutim me kryeministrin e Maqedonisë...

E pranishme edhe Shqipëria

Kancelari austriak mbledh liderët e Ballkanit në Vjenë

Sot, Vjena do të kthehet në një vend takim politik. Kancelari austriak Sebastian Kurz, ka...

Opozita maqedonase thirrje Zaevit

“Mos prano marrëveshje tradhëtare me Bullgarinë”

Opozita maqedonase i kërkon kryeministrit Zoran Zaevit që mos pranojë asnjë marrëveshje me Bullgarinë për...

Vizitë Sofje, takim me Bojko Borisov

Zaev: Nuk do të lejojmë të rritet urrejtja tek të rinjtë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev gjatë vizitës së tij në Sofje është takuar...