MENU
klinika
Bllokimi i Maqedonisë së Veriut

Ambasadorët: Mund të shkaktojë destabilizimin e saj

Humb jetën i burgosuri shqiptar në Maqedoni

Vuante nga kanceri, u la pa asnjë ndihmë mjekësore në qeli

Azbi Kaba, një shqiptar nga Peshkopia, i cili vuante nga kanceri, u la të vdiste...

"Shtetet e rajonit të na bashkohen!"

Rama, Vuçiç dhe Zaev, letër të hapur para takimit

Abcnews.al  dhe Gazeta Express kanë siguruar ekskluzivisht letrën e tre krerëve të shtetit në lidhje me Ballkanin...

Opozita mbështet idenë

Një shqiptar për kryeministër në Maqedoninë e Veriut

Opozita në Maqedoni të Veriut bën një kthesë të papritur dhe mbështet një shqiptar për...

“Open Balkan ka mbështetjen time”

Presidenti i Maqedonisë së Veriut ndryshon mendje

Presidenti maqedon, Stevo Pendarovski ka ndryshuar qëndrim në lidhje me Ballkanin e Hapur. Pak orë...

Ballkani i Hapur

Zaev: Jam befasuar që Pendarovski ndryshoi qëndrim

“Është e pakuptueshme se pse dikush do të ishte kundër miqësisë me fqinjët, kundër përafrimit...

Si ndikon kjo tek Shqipëria

Zoran Zaev dorëzon detyrën

Kryeministri në ikje i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dorëzuar detyrën dhe ka uruar...

“Do të punojmë për zhbllokimin e negociatave”

Zaev telefonon Petkovin, shpreson Tirana

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e sapozgjedhur të...

Në pritje të samitit të Bashkimit Evropian

Stabiliteti i Qeverisë maqedonase varet nga…

Riformatimi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, pas dorëheqjes së paralajmëruar nga kryeministri Zoran Zaev,...

BE/ Kthesa e shpresës për Shqipërinë

Bullgaria: Negociata për të hequr veton për Shkupin

Lajm i mirë për Shqipërinë. Kryeministri i ri i Bullgarisë Kiril Petkov ka sinjalizuar se...

Hetimet për tragjedinë në Bullgari

Shoferi i autobusit po lëvizte me shpejtësi

“Hetimi për tragjedinë e autostradës së Strumës, ku humbën jetën 45 shtetas maqedonas, janë në...

“Sot fitoi partia, ndërsa prej nesër duhet..."

Mesazhet e para të kryetarit të ri të LSDM-së

Lidhja Social Demokrate (LSDM) zgjodhi kryetarin e ri të partisë në votime të drejtpërdrejta nga...