MENU
klinika
“Vepra e artit e diplomacisë”

Cipras dhe Zaev vlerësohen me Çmimin e Paqes së Vestfalisë

Vendimi

Hapet konsullata e Republikës së Shqipërisë në M. e Veriut

Emërimi i kreut të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, përcaktimi i Fondit të Ekselencës për studentët ...

Pacienti vuante edhe nga sëmundje të tjera

Shënohet viktima e dytë e gripit në Maqedoninë e Veriut

Shënohet viktima e dytë në Maqedoninë e Veriut si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal....

Sassoli viziton Maqedoninë e Veriut

“PE jap kontribut në mbështetje të Ballkanit Perëndimor”

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski në Bruksel ka realizuar takim me presidentin...

Shpërndahet parlamenti

Maqedonia e Veriut në zgjedhje të parakohshme

Sot u shpërnda Kuvendi i Maqedonisë dhe vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme...

Përplasjet politike

M. e Veriut/ Rrezikohen zgjedhjet e parakohshme

Projekt-ligji për Prokurorinë publike dhe ai për Mbrojtjen kanë përlasur dy partitë më të mëdha...

Asnjë votë kundër

NATO/ Maqedonia miraton protokollin për anëtarësim

Republika e Maqedonisë së Veriut ka miratuar sot protokollin për anëtarësimin në NATO. Mësohet se...

Transporti publik falas

Ndotja e ajrit/ Maqedonia e Veriut shpall masa të jashtëzakonshme

Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli masa të jashtëzakonshme në Shkup dhe Tetovë, për shkak...

Çfarë deklaron Zaev?

M. e Veriut, opozita do anulojë Marrëveshjen e Prespës?

Ish-kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, ka akuzuar liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickovski se po rrezikon...

Çfarë kërkon Pendarovski?

“Metodologjia për zgjerim të BE-së të miratohet deri në mars”

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski para korit diplomatik në Shkup bëri thirrje që...

Negociatat vinë bashkë me projektin ekonomik

“Do t’i përshpejtojmë proceset integruese për Ballkanin”

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Oliver Varhejli kreu vizitën e parë zyrtare...

Çfarë takimesh përfshin axhenda e tij?

Komisioneri për Zgjerim viziton Shkupin dhe Tiranën

Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, do të vizitojë me 15 dhe 16 janar Shkupin...