MENU
klinika
Kundër korrupsionit

Aksion blic në Maqedoninë Veriore, arrestohet ish-ministri

Tabelat e orientimit

Maqedoni e Veriut, gjuha shqipe shkruhet me gabime

Gabimet e vazhdueshme drejtshkrimore në tabelat e institucioneve në Maqedoninë e Veriut tregojnë se gjuha...

Pushteti pret integrimet

M. e Veriut në krizë, opozita kërkon zgjedhje

Në Maqedoninë e Veriut janë shtuar zërat për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Pas opozitës shqiptare...

Projekti 40-vjeçar

Centrali bërthamor në rajon, investon qeveria maqedonase

Maqedonia nuk heq dorë nga qëllimi të ketë pjesën e sajë në centralin bërthamor të...

Ja ministrat shqiptarë

Kuvendi i M.Veriut miraton ndryshimet në kabinetin qeveritar

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka votuar mbrëmë në orët e vona ndryshimet në kabinetin...

Arrestimi i ish-kryeministrit

Gruevski i “përvishet” qeverisë maqedonase: Gjykata vendosi…

Pas vendimit të gjykatës për refuzimin e kërkesës për ekstradim në Maqedoninë e Veriut ka...

"Furtunë" në Shkup

Dhjetëra të arrestuar, mes tyre zyrtarë të ministrisë

Mëngjesin e sotëm në Shkup dhe zona të tjera janë arrestuar dhjetëra person. Shumica prej...

Arrestimi i Gruevskit

Ç’vendosi gjykata për ish-kryeministrin?

Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski do të jetë përsëri i lirë dhe nuk do të ekstradohet....

Fjala e Stoltenberg

“Deri në dhjetor M. Veriut do anëtarësohet në NATO”

“Procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut, do të përmbyllet deri...

Ja kur hapen

Hapen negociatat për M.Veriut? Eurodeputetët të sigurtë

“Republika e Maqedonisë së Veriut do të marrë datë për fillim të negociatave në tetor”,...

Konfirmimi i ndryshimeve

“Fshesa” në qeveri, Zaev nxjerr ministrat e rinj

Kryeministri Zoran Zaev sot nga Vallandova ka konfirmuar ndryshimet në rikonstruktimin e Qeverisë. Ai ka...

Importet

“Lufta e Peshkut”/ Maqedonia bllokon Kosovën

Që nga 1 qershori, Hysen Bytyqi nuk po mund ta eksportojë peshkun e gjallë në...