MENU
klinika
Detajet

Historike/ Shqipja gjuhë zyrtare në Maqedoni

Integrimi

Osmani thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ndiqni shembullin tonë!

Qeveria në Shkup paralajmëron se më në fund do t’i kushtoj vëmendje agjendës së brendshme...

Ndryshimi i emrit

81 vota për “Republikën e Maqedonisë së Veriut”

Maqedonia ka votuar me 81 vota pro, në seancën plenare të Kuvendit të programuar fillimisht...

"Cakaj"

Ish-zv./kryeministri i Maqedonisë: Meta shpëtoi rajonin

Riformatimi i qeverisë së Republikës së Shqipërisë ka nxitur debat në opinionin publik, respektivisht me...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Palët duhet ta kapin momentin e ri në dialog’

Kosovë Bashkimi Evropian “duhet të jetë i hapur” për një iniciativë të re nga Qeveria...

Kërkohet zgjidhje

Zaev: Identiteti nuk është i rrezikuar

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të...

Akuza e opozitës

‘Zaev i ka shitur interesat kombëtare dhe shtetërore’

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Nuk ka paqe pa marrëveshjen Kosovë-Serbi’

Kosovë Analisti gjerman, Bodo Weber, thotë se do të befasohej nëse gjatë vitit 2019 do...

Akuza nga opozita

‘Shteti dhe qytetarët në Maqedoni vetëm po varfërohen’

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, përmes një kumtese për media thekson se për çdo ditë që...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ Kuvendi nis debatin për ndryshimet në Kushtetutë

Kuvendi i Maqedonisë të mërkurën pritet që të miratojë katër ndryshimet në Kushtetutë lidhur me...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Taksa 100% largohet pas njohjes nga Serbia’

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është e gatshme ta largoj...

Dita e mërkure

Ditë vendimtare për Marrëveshjen e Prespës

Më 9 janar, do të nis faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen...