MENU
klinika
Raporti Kosovë-Serbi

Busek: Ndryshimi i kufijve një opsion real

Detajet

Maqedoni/ Nesër diskutimi mbi ndryshimet kushtetuese

Qeveria e Zoran Zaevit në Maqedoni ka dorëzuar projektligjet për ndryshimet kushtetuese në Kuvend. Përmes...

Mosbojkotimi i produkteve

Kosova/ Rritje e importit të mallrave nga Serbia

Tregu i Kosovës është i “pushtuar” nga mallrat ‘Made in Serbia’. Kosova përveç që ka...

Veteranët e UÇK-së

Rritet numri i veteranëve që marrin pensione

Mbi 44 milionë euro i kanë kushtuar buxhetit të Kosovës pensionet e veteranëve, gjatë 7-mujorit...

Sipërfaqet pyjore

Disa vatra zjarri në Kaninë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Disa vatra zjarri janë shfaqur pasditen e sotme në afërsi të kalasë së Kaninës, në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Shqipëria jo barrierave kufitare me Kosovën

Kosovë Në kufirin Kosovë-Shqipëri po krijohen në vazhdimësi plotë barriera për lëvizjen e mallrave dhe...

Kushtet e papërshtatshme

Gjirokastër/ Shkolla Artistike me mungesë të ambjenteve

Mungesa e ambjenteve dhe mungesa e bazës materiale është sërish kryefjala edhe e këtij viti...

Masakra në Mat

Çfarë i ndodhi autorit në qeli, që u mbajt sekret

Autori i vrasjes së trefishtë në Mat ka tentuar t’i japë fund jetës në ambientet...

Ministria e Drejtësisë

Statistikat/Durrësi qyteti me kriminalitetin më të lartë

Një analizë e Ministrisë së Drejtësisë mbi veprat penale në vend arrin në përfundimin se...

Kthimi i dinjitetit

Të hënën protestojnë policët në Maqedoni

Sindikata e Pavarur e Policisë së Maqedonisë kanë njoftuar se të hënën do të mbajnë...

Arrestimi në kufi

Arrestohet në Maqedoni shtetasi shqiptar i kërkuar nga INTERPOL-i

Sipas njoftimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë, një shtetas nga Shqipëria është...

Bandat kriminale

Arrestohet kryebanditi i Shkodres

Ndalohet Enver Bajri në Spanjë, drejtuesi i dyshuar i grupit “Bajri”. Policia e Shtetit, në...