MENU
klinika
Vidhet arka e xhamisë

Sulmohet xhamia e Bilishtit nga persona të paidentifikuar

Përfundimi i misionit të UNMIK-ut

Në OKB kërkohet largimi i UNMIK-ut

Ambasadorja në dorëheqje e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara,...

Detajet

Shitblerja e notës/ Pranga 3 sekserëve në Elbasan

Arrestohen nga policia tre persona të cilët ndërhynin te Pedagogët e Universitetit në Elbasan. Arrestimet...

Polemika pozitë-opozitë

Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Edhe sot në Kuvend të Maqedonisë po vazhdon debati i propozimit të Qeverisë për ndryshimet...

Detajet

Arrestohet ish-punonjësi i Ujësjellësit Fier, vodhi lekët e…

Një ish-punonjës i ujësjellësit të Fierit ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se...

Dialogu Kosovë-Serbi

Erdogan pro për çdo zgjidhje

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç,...

Rrëfimi prekës

Krimet serbe/ ‘Isha 16-vjeç kur më përdhunuan’

Vasfije Krasniqi-Goodman ka thyer një tabu në shoqërinë kosovare pasi është bërë gruaja e parë,...

Skandali në Fier

‘Mbreti’ i torturuar nxirret nga qelia

Pasi luani me sy të nxirë bëri xhiron e botës me fotot e shkrepura nga...

Nga Alban Daci

Më në fund! Tani Shqipëria të presë pasardhësin e Skënderbeut

Pasardhësin e familjes së Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, Loris Castriota Skanderbegun, presidenti Thaçi...

Flet Biserko

Ndarja e Kosovës nisi dy vite më parë

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit në Serbi dhe njëherësh mbrojtësja më e zëshme të interesave...

Arrestohet infermieri

20.000 lekë për të marrë provimet

Një infermier i Spitalit të Korçës është arrestuar nga policia lokale nën akuzën se premtonte...

Konflikti Kosovë-Serbi

Haradinaj: Kush kërkon ndryshim kufijsh, është i paguar

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur sot sërish për çështjen e korrigjimit të kufijve...