MENU
klinika
Deklarata e Thaçit

Korrigjimi i kufijve destabilizon rajonin?

Takimi

Thaçi e Vuçiç në Vjenë: Askush të mos frikësohet nga marrëveshja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se faza e fundit e dialogut me Serbinë duhet...

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi dhe Vuçiç takohen më 7 shtator në Bruksel

Në kuadër të dialogut Kosovë- Serbi “në kontekst të normalizimit të marrëdhënieve”, takimi mes Presidentit të...

Shkodra në retrospektivë

158 vite në celuloid

Brenda mureve të fototekës kombëtare “Marubi” mund të kundrosh historinë e një shekulli e gjysëm....

Personazh Artistik

Roland Cenko, një jetë me isopolifoninë labe

Gjirokastritët nuk krenohen vetëm me historinë, emrat e shquar të letrave, kulturës apo politikës që...

Dossier

Korçarët e parë në Amerikë

Legjendë urbane ose jo, janë të shumtë shqiptarët që besojnë se një korçar ka më...

Atraksion turistik

8100 vizitorë në Apolloni brenda 1 muaji

Pas restuarimit, Parku i Apollonisë, vetëm 12 km larg Fierit, ka çelur zyrtarisht dyert për...

Me pushime në Durrës

Sa plazhe të virgjëra kanë mbetur në Durrës?

Dikur, kur plazhi i Durrësit nuk ishte i ndotur dhe kur Jala e Dhërmiu nuk...

Terreni në Hungari

Arratiset Gruevski?

“VMRO-DPMNE tanimë po përgatit terrenin për bojkotin e referendumit, për të arritur qëllimin që të...

Reagon MPJ në Kosovë

Dedaj nis mandatin e ambasadorit në Shkup?

Ish-zëvendësministri i Jashtëm i Kosovës Gjergj Dedaj së shpejti do të fillojë misionin e ambasadorit...

Kundër Thaçit

Ndryshim kufijsh? DASH si Gjermania: Jo

Këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton, ka thënë të premten në...

Qendra e qytetit

Në zemër të harmonisë fetare

Nëse “harmonia fetare” duhet ilustruar vizualisht, qyteti i Elbasanit do të ishte një ndër zgjedhjet...