MENU
Administrata në Tiranë

E djathta ‘mbyll’ bashkitë, protestë në orarin zyrtar

Deklarata e ish-ministrit grek

“S’trembemi nga Shqipëria, Shkupin 20 minuta punë e kemi”

Ish-ministri grek i Mbrojtjes dhe kreu i “Grekëve të Pavarur” Panos Kammenos, në një intervistë...

Gjiganti metalurgjik

Haradinaj: Do ‘ringjallim’ Trepçën!

Gjiganti metalurgjik “Trepça”, i cilësuar si Thesari i Kosovës, është sot në një gjendje të...

Ripaketohen në Maqedoni

Kosova i ‘mbyll’ derën, Serbia i futet nga ‘dritarja’

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikimit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar të...

Provokimi

Daçiç: S’ka INTERPOL e UNESCO për Kosovën!

Në kohën kur mbi Kosovën sa vjen e shtohen presionet për heqjen e taksës 100%,...

Akuzat!

Shkup, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës...

Letra

Presidenti Trump përshëndet arritjet e Maqedonisë së Veriut

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran...

I dënuar edhe më parë

Policia pranga hajdutit të tretë në Tepelenë

Policia e Tepelenës vuri në pranga të kërkuarin e tretë ditën mbrëmjen e sotme.  I...

Mosmiratimi

“Buxheti 2019″/ Bashkia e Prrenjasit, në prag falimenti

Bashkia e Prrenjasit është në prag të mbylljes së dyerve të institucionit, e jo vetëm....

Reagimi!

MPJ e Rusisë: Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën

Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës, ka thënë zëdhënësja e ministrisë së Jashtme...

Reagon Maqedonia

Ali Ahmeti: Kosova duhet të heqë taksën ndaj Serbisë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se Kosova duhet të heqë taksën  ndaj Serbisë...

Bashkëpunëtor i viktimës

Vrasja e Sokol Ramës/ Policia e Tepelenës arreston të dyshuarin

Policia e Tepelenës arrestoi të dyshuarin për vrasjen e shtetasit Sokol Rama. Pas një operacioni...