MENU
Deklarata

Basha nga Korça: Kush shet votën, shet shpirtin

Detajet

Durrës/ Sërish protesta për mbetjet

Banorët e Sukthit kanë dalë sot në protestë ku i kanë kërkuar bashkisë së Durrësit...

Ide e rrezikshme

‘Shkëmbimi i territoreve do ta destabilizonte Ballkanin’

Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke folur...

Detajet

Vrasja e trafikantit, ekstradohet fieraku nga Holanda

Një 39 vjeçar i dënuar me 23 vite burg për “Vrasje”, me 8 vite burg...

Deklarata e Tsipras

‘Marrëveshja e Prespës do të sjell zhvillim ekonomik në rajon’

“Marrëveshja e Prespës do të kontribuojë në prosperitetin ekonomik e gjithë rajonit”. Kështu deklaroi kryeministri...

Pritet miratimi në Kuvend

Qeveria e Maqedonisë i miraton ndryshimet kushtetuese

Qeveria i ka miratuar draft-ndryshimet e Kushtetutës së Maqedonisë dhe i ka dërguar në Kuvend,...

Qëndrueshmëria e Qeverisë

Haradinaj: Më rrëzoni nëse i bëni votat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë arsye të japë dorëheqje...

Antarësimi në INTERPOL

Kosova e gatshme të marrë përgjegjësitë në INTERPOL

Zyrtarë të institucioneve të larta të Kosovës kanë thënë se synimi i Kosovës për t’u...

Deklarata

Zv/Presidenti grek i PE: Kacifas ishte ekstremist, mos e bëni hero

Zv/ presidenti i Parlamentit Europian dhe deputet i partisë së kryeministrit Aleksis Cipras, Dimitrios Papadimoulis...

Plagosen 3 të tjerë

Aksidenti/ Dy të vdekur në rrugën e Kombit

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën e Kombit, ku si...

Detajet

Berat/ Rruga e kalasë totalisht e shkatërruar

Rruga ku kalojnë çdo vit mijëra e mijëra turistë në Kalanë e Beratit, është plotësisht...

Detajet

Patatja e Stëblevës ‘shkon dëm’, s’ka shitje

Patatja e Stëblevës, në Librazhd, nuk ka një treg të garantuar, enjohur për cilësinë e saj...