MENU
klinika
Rreziku prej Shqipërisë e Kosovës

“Lulëzojnë” kazinotë në Maqedoninë e Veriut

"Të ndihmojë Serbinë"

‘Kosova-Jeruzalemi serb’, patriarku kërkon ndihmën ruse

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, mendon se Kosova është Jerusalemi serb nga e...

Kavajë

Flakët përhapen në Beden, zjarrfikëset nuk ndërhyjnë dot

Një hapësirë dhe pisha me shkurre është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë....

Mungesa e reshjeve

‘Thahet’ Liqeni i Fierzës, niveli i ujit nën kuotat mesatare

Në verilindje të vendit është e vështirë të kujtohet se kur ka patur reshje shiu...

Mbyti gruan me jastëk

Në pranga autori i krimit në familje

Dyshonte se e tradhtonte, 32-vjeçari mbyt gruan. Një krim në familje ka ndodhur të premten...

Reagimet

Në Kosovë nevojitet Ligji për lustrimin e figurave publike.

Edhe pse jemi 20 vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë, shteti i pavarur ende...

Flet ambasadori

Kosnett: SHBA mbështeti NATO-n për spastrimin etnik të Kosovës

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, në 20 vjetorin e sulmeve të NATO-s, bëri...

Detajet

Kamerat kapin vrasësin e Gurrës

Ravik Gurra, prej 10 vitesh avokat, u ekzekutua me dy plumba në kokë, ndërsa ishte...

Gara për President

Maqedoni/ Kandidatët ndezin garën në rrjetet sociale

Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut vijojnë betejat edhe në rrjetet sociale. Kandidatët që...

"Gjithmonë mirënjohës"

Haradinaj mesazh NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i dërgoi një letër falenderimi Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s,...

Dyshimet e para

Tronditet sërish Vlora, shpërthen në flakë makina

Vlora sërisht është gjendur nën ethet e flakëve. Një tjetër automjet është djegur mbrëmjen e...

Deklarata

“UÇK në tokë dhe NATO në ajër i sollën fundin Millosheviçit”

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar sot 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s në 24...