MENU
klinika
Vrasja e dyfishtë

Vrasja në Ballsh/ Kryebashkiaku: Fëmijët i dërguam në fshatin SOS

Deklarata e deputetit serb

‘Ta pranojmë që Shqipëria e Madhe do krijohet’

Krijimi i Shqipërisë së Madhe është një proces i pakthyeshëm, kështu shprehet kreu i komisionit...

Protestat

Shkodër/ Studentët kërkojnë shtyrjen e datave të provimeve

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” kanë vijuar sot protestën tek godina e fakultetit të juridikut....

Moti i keq

Korçë/ Pezullohet mësimi nga acari në disa shkolla

I ftohti i madh dhe temperaturat disa gradë nën zero kanë ndikuar në pezullimin e...

Dita e mërkure

Ditë vendimtare për Marrëveshjen e Prespës

Më 9 janar, do të nis faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Sarandë/ KPK shkarkon gjykatësin Alltun Çela

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetarin e gjykatës së Sarandës, Alltun...

Takimi me Mogherinin

Kosovë/ Ekipi negociator në Bruksel

Delegacioni shtetëror për bisedime me Serbinë i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti do...

Temperaturat e ulëta

S’ka raportime për rrugë të bllokuara në veri

Në qytetin e Shkodrës temperatura ka zbritur në -5 gradë ndërsa në qark temperaturat kanë...

Peticioni

Nxënësit bojkotojnë mësimin, s’pranojnë të ngrohen me gaz

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare ‘Don Martin Trushi’ në fshatin Stajkë të bashkisë Vau Dejes kanë...

Detajet

Elbasan/ Përplaset për vdekje këmbësori

Një i moshuar është përplasur për vdekje nga një makinë në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur...

Shkruan ‘Washington Post’

Parashikimi i amerikanëve për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Prestigjiozja amerikane “The Washington Post”, përmes një artikulli të publikuar me titullin “Trump fton për...

Moti i keq

Acari mbyll shkollat në Korçë e Kukës

Parashikimi se e marta do të jetë dita më e ftohtë e vitit me temperatura...