MENU
klinika
Për markat ndërkombëtare

Kosovë/ BE prapë kërkon heqjen e tarifës 100%

Tërheqja e njohjes

Haradinaj i reagon BE-së ndaj letrës së Brnabiçit

Kryeministri i Kosovës, Ramsuh Haradinaj edhe më herët ka përmendur animin e Bashkimit Evropian kah...

Moti i keq

Rifillojnë kufizimet e energjisë elektrike në Korçë

Rifillojnë kufizimet e ndërprerjes së energjisë elektrike në Korçë. Mësohet se që prej orës 05:00,...

Vrasja e policit

Ditë zie në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka shpallur të shtunën ditë zie, për të nderuar...

Detajet

Kosova nuk tërhiqet, taksa ‘ngrin’ dialogun me Serbinë

Kosova ka ashpërsuar masat ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, pavarësisht kërkesave të autoriteteve serbe...

Detajet

Milot, makina përplas për vdekje këmbësorin

Në aksin rrugor Fushë Krujë-Milot një makinë ka përplasur për vdekje një këmbësor. Ende nuk...

Raportet midis dy vendeve

Ambasadori i SHBA-së: 2019-ta viti i marrëveshjes Kosovë-Serbi

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur lidhur me marrëveshjen Kosovë-Serbi ku e...

Sherri për taksën

Veseli për taksën: Serbia të reflektojë e të ndalë agresivitetin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se taksa e vendosur për produktet...

Nis funksionimin

Dekretohet Ushtria e Kosovës

Hynë për të parën herë në zyrën e presidentit me statusin e ushtarakut. Është dita...

Përfshihet nga flakët

Shpërthen makina në ecje e sipër

Një automjet tip Reno është përfshirë nga flakët në ecje e sipër paraditen e sotme...

Të dhënat e Bankës Qëndrore

Diaspora kosovare rrit remitancat

Diaspora e Kosovës, jo vetëm që ka vazhduar, por edhe ka shtuar shumat financiare që...

Konflikt në familje

Tragjedi në Bulqizë/ Dhëndri i pret veshët kunatit, vritet nga vjehrri

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Bulqizë. Një person ka vdekur dhe dy të...