MENU
klinika
Ministri MPJ-së

‘Mbështetja gjermane për Kosovën është kruciale’

Kërkojnë plotësimin e kërkesave

Studentët e Universitetit të Korçës bojkotojnë mësimin

Vijon bojkotimi i mësimit në Universitetin e Korçës. Studentët kanë bojkotuar mësimin edhe ditën e...

Diplomati norvegjez

‘Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë zgjidhje’

Ish i dërguari i Sekretarit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Kai Eide, po kërkon...

Situata në qarqe

Bora bllokon qarkullimin, pezullohet mësimi

Dëbora e rënë mbrëmjen e kaluar në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ Kuvendi nis debatin për ndryshimet në Kushtetutë

Kuvendi i Maqedonisë të mërkurën pritet që të miratojë katër ndryshimet në Kushtetutë lidhur me...

Moti i keq

Librazhd/ Reshjet e borës, Balla inspekton zonën

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga temperatura të ulëta si dhe reshjet e...

Flet analisti gjerman

‘Ndarja e Kosovës do të ishte fatale’

Analisti gjerman, Bodo Weber, thotë se do të befasohej nëse gjatë vitit 2019 do të...

Foto

Dëbora zbardh edhe Elbasanin, ja rrugët problematike

Dëbora gjate natës ka mbuluar të gjithë zonat malore si dhe qytetin e Tiranes e...

moti

Reshjet e borës/ Vështirësi në qarkullim në Korçë e Gjirokastër

Dëbora e rënë në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë edhe zonat e...

17-pika

Universiteti i Korçës plotëson kërkesat e studentëve

Rektorati i Universitetit “Fan Noli” në Korçë ka plotësuar 17 kërkesat e Këshillit Studentor. Kërkesat...

Mesazhi i Papa Françeskut

Arqipeshvia e Shkodrës letër deputetëve

Arqipeshvia metropolitikane në Shkodër i drejtohet me kërkesë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, duke përcjellë...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Taksa 100% largohet pas njohjes nga Serbia’

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është e gatshme ta largoj...