MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

‘Taksa 100% largohet pas njohjes nga Serbia’

Njohja nga Serbia

Haradinaj: Ne jemi të interesuar ta heqim taksën sot

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është e gatshme ta largoj taksën,...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Shkodër/ Nis seanca dëgjimore për gjyqtarin Arben Zefi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur seancë dëgjimore për Kryegjyqtarin e Shkodrës Arben Zefi,...

Shkruarja e grafiteve

Serbia i dënon me burg tre shqiptarë

Gjykata e Kundërvajtjes në Beograd dënoi me nga 55 ditë burg tre të rinj shqiptarë,...

detajet

Vrasja e dyfishtë në Ballsh, vëllai i viktimave pëson vdekje klinike

Të tjera detaje tragjike dalin në dritë nga vrasja e dyfishtë që ndodhi në Ballsh,...

Vizita në Bruksel

Çfarë i kërkoi Mogherini delegacionit të Kosovës?

Shefja e diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini u takua në Bruksel me delegacionin e Prishtinës...

Kërkesa nga opozita

LDK këmbëngul që Kosova të shkojë në zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po vazhdon të kërkojë që vendi të shkojë në zgjedhje....

Vrasja e dyfishtë

Vrasja në Ballsh/ Kryebashkiaku: Fëmijët i dërguam në fshatin SOS

Kryetari i Bashkisë së Ballshit tregon detajet rreth ngjarjes e krimit makabër të ndodhur para...

Deklarata e deputetit serb

‘Ta pranojmë që Shqipëria e Madhe do krijohet’

Krijimi i Shqipërisë së Madhe është një proces i pakthyeshëm, kështu shprehet kreu i komisionit...

Protestat

Shkodër/ Studentët kërkojnë shtyrjen e datave të provimeve

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” kanë vijuar sot protestën tek godina e fakultetit të juridikut....

Moti i keq

Korçë/ Pezullohet mësimi nga acari në disa shkolla

I ftohti i madh dhe temperaturat disa gradë nën zero kanë ndikuar në pezullimin e...

Dita e mërkure

Ditë vendimtare për Marrëveshjen e Prespës

Më 9 janar, do të nis faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen...