MENU
klinika
Infrastruktura në Gjirokastër

Nis rikonstruksioni për sokakun e Hito Lekdushit

Dossier: Masakra e klerit

“Rrnoftë Krishti mbret, Rrnoftë Shqipnia!”

“I fali të gjithë ata që, në çdo kohë mund të më kenë ba keq....

Muzeu i Armëve në Gjirokastër

Një muze i ndarë më dysh

Të gjitha janë mbledhur në zemër të “Argjiros”, kalasë madhështore të Gjirokastrës që ka shumëçka...

Shpëtojnë vetëm ministrat e rëndësishëm

Tsipras riformaton kabinetin qeveritar

Kabineti qeveritar në Greqi ka ndryshuar “faqe”, me kryeministrin Aleksis Tsipras që ka bërë një...

Familja debitore për OSHEE-në

I ndërpritet energjia familjes me 2 kontrata

Prej 7 muajsh nuk lëviz dot nga shtrati as për nevojat e saj personale. Është...

Personazhi i qytetit

Florian Jakaj dhe jazz-i “shkodran”

Qyteti i Shkodrës do përjetojë këto ditë të nxehta vere tinguj Jazz-i. Festivali ndërkombëtar i...

Dossier: “Majestic” në 9 dekada

Epopeja e një kinemaje

Korça ka qenë një nga qytetet e para në Shqipëri që i hapi rrugë ekranit...

61 denoncime brenda 6 muajsh

Gjirokastritët të dhunshëm?!? Ja ç’thonë statistikat…

50% më shumë raste të dhunës në familje janë rregjistruar në Gjirokastër vetëm në gjysmën...

Spitali Rajonal i Gjirokastrës

Nuk kanë të sosur peripecitë për dializën

Ofrimi i dializës në spitalet rajonalë dhe jo vetëm në Tiranë presupozohet se ka lehtësuar...

“Dy kushërinjtë u përplasën para syve”

Rrëfehet i mbijetuari i aksidentit

“Dëgjuam një zhurmë të madhe frenimi, pastaj pamë sesi makina përplasi djemtë e xhaxhallarëve”. Kështu...

Gatime tradicionale

Shafrani i Dumresë po tërheq shumë vizitorë

Është një nga erëzat më të shtrenjta në botë, por edhe kultivimi i saj ka...

Destinacion turistik

A keni qenë në luginën e Kirit?

Nëse mendoni se lumi i Shalës është bukuria e fundit natyrore që keni parë në...