MENU
Ekzekutim me 5 plumba

U gjet i vrarë në makinë, si ndodhi vrasja në Durrës?

Moti i keq

Njoftimi i ARRSH, akset ku kalohet me zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një njoftim mbi gjendjen e rrugëve. Si pasojë e...

Detajet e para

E rëndë në Durrës, gjendet i vrarë në makinë një person

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar orët e para të mëngjesit të sotëm. Një...

Detajet

Aksident në Fushë Krujë, tre të rinj në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Krujë-Fushë Krujë. Si...

Aplikimi për t'u bërë ushtarë të Kosovës

Haradinaj: Shantazhit të serbëve nga Beogradi po u vjen fundi!

Kryeministri Ramush Haradinaj shprehet se aplikimi i rreth 40 serbëve për t’u bërë ushtarë të...

Lufta me flakët

Zjarr i përmasave të mëdha përfshin kodrat e Fierit

Nje zjarr i përmasave të medha ka perfshirë kodrat e Krapsit në Fier. Flakët e...

Detajet

Pukë/ Dy barinj gjenden të vdekur në stanin e bagëtive

Dy të rinj janë gjetur të vdekur në fshatin Buzhalë të njësisë administrative Qelez. Policia...

Zbardhet dokumenti për shkëmbimet

Dokumenti i 2010-ës: Kur flitej për kufijtë Kosovë-Serbi

Të parët që e hodhën në publik idenë për korrigjim të kufijve ndërmjet Kosovës dhe...

Anketa

Shqiptarët e Kosovës, pro gjuhës serbe në shkolla

Të paktën 44% e shqiptarëve dhe 37 për qind e serbëve janë pro futjes së...

Çfarë po shkakton moti i keq?

Nga shembja e sinjalistikës deri në rrëzimin e kamionëve

Moti i keq dhe era e pazakontë që ka përfshirë vendin ka sjellë përmbysje të...

Detajet

Pukë/ Shkojnë për një predhë, por zbulojnë…

Ministria e Mbrojtjes ka dërguar një ekip EOD (explosive ordnance disposal) të Forcave të Armatosura...

Siguria

Ish-ministrat maqedonas të arrestuar sulmohen në burg

Gjykata Penale e Maqedonisë së Veriut kërkoi të premten transferimin në një institucion tjetër paraburgimi...