MENU
BE optimiste

Mogherini: Ka progres në dialogun Kosovë-Serbi

Ankohen fermerët

Tokat mbeten pa vaditur, ‘thahet’ Bulqiza

Fermerët e fshatit Bejn ankohen se nuk mbështeten për zhvillimin e pronës së tyre për...

Kufiri

Daçiç zbulon ‘truket’ e BE-së: Ja oferta për Kosovën!

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka zbuluar detaje të “padëgjuara” më parë në raportet...

Elbasan

E rëndë/ Ndodhej në paraburgim, 25-vjeçari vret veten

Një ngjarje e rëndë është shënuar në burgun e Bradasheshit në Elbasan. Një 25-vjeçar, i...

Projekti

Greqia miraton ndërtimin e një aeroporti tjetër në Kretë

Greqia të enjten nënshkroi një koncesion, duke lejuar një konsorcium greko-indian të ndërtonte një aeroport...

FOTO

Gjendet predhë pranë Bashkisë, ‘rrethohet’ Puka

Në Pukë është gjetur një predhë pranë ambjenteve të bashkisë. Presha është zbuluar nga punonjësit...

Puna në parkun kombëtar

Guroret/ Gjobat nuk ndalin aktivitetin e paligjshëm në Tomor

Edhe pse ministria e Mjedisit pezulloi punën e gurorëve, në malin e Tomorit vijon të...

Detajet

Vrau shokun për pazare droge, pranon krimin

Roland Milo i akuzuar si vrasës i shokut të tij Sokol Rama gjatë një pazari...

Detajet

Çahet tubacioni/ Berati pa ujë të pijshëm

Ditën e enjte në të gjitha lagjet e qytetit të Beratit është vënë re mungesa...

Falsifikim dokumentesh

Arrestohet postieri, vidhte pensionet e qytetarëve

Një punonjës i shërbimit postar në qytetin e Pogradecit është ndaluar nga forcat e policisë,...

Administrata në Tiranë

E djathta ‘mbyll’ bashkitë, protestë në orarin zyrtar

Këtë të enjte, teksa opozita kishte paralajmëruar zhvillimin e protestës para Kuvendit të Shqipërisë, disa...

Deklarata e ish-ministrit grek

“S’trembemi nga Shqipëria, Shkupin 20 minuta punë e kemi”

Ish-ministri grek i Mbrojtjes dhe kreu i “Grekëve të Pavarur” Panos Kammenos, në një intervistë...