MENU
Korrigjimi i kufirit

Veseli: Të jemi bashkë në mbrojtje të territorit

Aksioni te “Ura e Dajlanit”

Durrës/ Arrestohen trafikantët me 2 kg kokainë

Në vijim të operacioneve për kapjen e personave të përshfirë në krim të organizuar e...

Ndikimi rus në Ballkan

‘Rusia po përdor propagandë mashtruese ndaj Kosovës’

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka thënë se në asnjë rrethanë...

6 të plagosur

Athinë/ Sherr me thika mes shqiptarëve dhe grekëve

Një sherr me thika në Greqi ka përfunduar me 6 të plagosur. Ngjarja e rëndë...

Intervista e Haradinajt

Kryeministri Haradinaj për mediat kroate: Serbët ta harrojnë Trepçën

Nuk do të ketë kompromise apo koncesione me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve – tha...

Vrasja e ekstremistit Kaçifas

Qindra grekë protestojnë para ambasadës shqiptare në Athinë

Pas vrasjes gjatë ditës së sotme të 35-vjeçarit Kostandinos Kaçifa, në Bularat të Gjirokastër, kanë...

Promovimi i librit të Nebojsha Pavkoviç

Pacolli: Turp promovimi i kriminelëve të luftës si Pavkoviç

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas krekosjes së Beogradit me rastin...

Pronat e braktisura

Korçë/ Migrimi po tkurr dukshëm popullsinë

Bashkia ka vendosur këto kohët e fundit të prishen ndërtesat e vjetra me rrezik shëmbjeje...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të ketë Dejton të ri për Kosovën?

Serbi Ministri i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiç, tha se për...

Dossier

Rruga e Kombit vazhdon të sjellë vizitorë nga Kosova

Për kundër zbatimit të tarifës së Rrugës së Kombit nga Qeveria e Shqipërisë nga data...

Propozim nga ministri serb

Propozohet një Dejton i ri për Kosovën

Ministri i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiç, tha se për çështjen...

Ngrohja me dru zjarri

Rritet çmimi i drurëve në Korçë, i papërballueshëm për banorët

Ngrohja me dru zjarri është një nga zgjidhjet më popullore, kryesisht nëpër rrethe për të...