MENU
Fjala e plotë

Pavarësia e Kosovës/ Haradinaj: Këtë vit mbyllim temat e hapura

E rëndë në Greqi

Vritet 45-vjeçari shqiptar, dyshime mbi të birin

Një krim i rëndë ka tronditur Selanikun këtë fundjavë. Një 45-vjeçar shqiptar është i gjetur...

Shpërndahet Deklarata e Pavarësisë

Kosova sot 11 vite shtet

Kosova sot feston 11-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Në kuadër të kësaj dite historike, Deklarata...

Detajet

Greqia zgjeron kufijtë në detin Jon, flet ministri grek

Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougkalos, ditën që është emëruar në këtë post ka deklaruar...

Detajet

Sulmet terroriste/ Arrestohen 20 persona në Maqedoni

Policia Maqedonase ka arrestuar rreth 20 persona, në disa qytete të Maqedonisë së veriut, dyshuar...

Dialogu Kosovë-Serbi

Vuçiç sulmon politikanët kosovarë: Jeni jashtë realitetit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih deklaroi se marrëdhëniet Prishtinë-Beograd...

Kuçovë

Banorët e fshatit izolohen nga mungesa e urës

Banorët e fshatit Lumas në bashkinë e Kuçovës, janë të detyruar të përballen me vështirësitë...

Deklarata e plotë

Ndryshim kufijsh në Maqedoninë e Veriut? Zaev i prerë

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev në një intervistë me Deutsche Welle komentoi debatin për ndryshim kufijsh...

SHÇBA ekzekuton vendimin

Lirimi i Naser Gashit/ Burg për Shefin e Komisariatit Kukës

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në Ministrinë e Brendshme ekzekutoi vendimet e...

Reagimi!

Vuçiç: Këtë vit s’kemi marrëveshje me Kosovën!

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka thënë se nuk është shumë optimist se këtë vit...

Sloganet pikante

Mesazhet për Ramën, parrullat e protestuesve nga rrethet

Slogane pikante dhe parulla me mesazhe të forta kanë zgjedhur protestuesit e rretheve sot për...

"ISIS do sulmojë qytetarët"

Rreziku/ Ambasada e SHBA apel pas parandalimit të sulmit

Menjëherë pas komunikatës së MPB-së se struktura radikale të ISIS-it kanë planifikuar sulme terroriste në...