MENU
Vetting-u

KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Enton Dhimitri

Qafë Thanë

Furgoni me 570 kg kanabis, 7 të arrestuar

570 kilogramë kanabis ka qenë sasia e drogës së sekuestruar nga policia gjatë një aksioni...

Taksa 100% për mallrat serbe

BE-Kosovës: Anuloni menjëherë vendimin

Pas taksimit të produkteve serbe me 100 për qind nga Kosova, ka reaguar edhe përfaqësuesja...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova vazhdon hakmarrjen ndaj Serbisë

Kosovë Produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për në Kosovë nga dita...

Reagon Serbia

‘Dialogu vazhdon nëse hiqet taksa për mallrat serbe’

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Beogradi është i gatshëm për vazhdimin e...

Hakmarrja e Kosovës

Kosova rrit 100% taksën për produktet nga Serbia

Produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për në Kosovë nga dita e...

Akuza për terrorizëm

Maqedoni/ Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit

Në Gjykatën Penale Shkupi 1 vazhdon gjykimi për ndodhitë në Kuvendin e Maqedonisë më 27...

Detajet

Fabrikat e çimentos “vranë” ullinjtë 2000 vjeçarë të Krujës

Ullinjtë 2 mijë vjeçarë në qytetin e Krujës këtë vit nuk kanë prodhuar asnjë kokërr....

Në Vlorë

Shkarkohet drejtori i ALUIZNI-t, Gjonaj: Abuzoi me legalizimet

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj duke qenë edhe drejtuese e njësisë së Task-Forcës për të...

Produktet bio

Peleshi: Të mbështesim produktet shqiptare

Hapet në Përmet inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare. Një hapësirë e përbashkët për...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Vettingu/ Në ‘sitë’ gjykatësi i Apelit në Gjirokastër

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit në kuadër të Vettingut, po mban një seancë dëgjimore me...

Detajet

Kapet furgoni me drogë në Qafë-Thanë

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH), në bashkëpunim me policinë e Elbasanit kanë bllokuar sot...