MENU
'Ethet e ndarjes'

11- vite shtet, Kosova feston ditëlindjen

Apeli

Protestuesit nisen nga rrethet/ Deputeti: Policia mos të provokojë

Dhjetëra autobusë dhe automjete private janë nisur nga Fieri mëngjesin e sotëm drejt kryeqytetit ku...

Përplasja me policinë

Protesta, kontroll e foto nga lista e personave të nisur për protestë

Mëngjesin e sotëm në Kryebushat të Shkodrës policia ka zhvilluar kontrolle tek personat, të cilët...

Detajet

Qëllohet 2 herë në gjoks/ 52-vjeçari shkon vetë në spital

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Patos të Fierit. Sipas...

Dyshimet e Policisë

Dy të zhdukurit tani kërkohen me helikopter

 Prej gati një jave, 32-vjeçari Sokol Rama, banues në fshatin Mamaj të Tepelenës, dhe shoku...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Franca mbështet zgjidhjen për çështjen e Kosovës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë në një letër drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim...

Propozimi i ri

Haradinaj kërkon ndërhyrjen e Berlinit për taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është duke marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë...

Detajet

Vlorë/ Infermieri bën vetëvrasje

Një infermier nga fshati Xhyherina i Vlorës është vetëvrarë me armë zjarri. Infermieri, Q. Gocaj,...

Konferenca e Sigurisë në Mynih

Delegacioni kosovar i ‘ngrin buzëqeshjen’ Vuçiçit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç shprehu pakënaqësi për delegacionin e Kosovës në Konferencën për Siguri në...

Letra

Trump i nis letër Vuçiçit: Njih Kosovën!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar një letër presidentit...

Kilometra për një gjilpërë

Fshatrat në Bulqizë pa qendra shëndetësore

Prej dy vitesh rreth 1 000 banorë në fshatrat Dushaj dhe Lepurakë në Bulqizë udhëtojnë...

Arsyeja

108 biznese në Lezhë shpallën falimentin

108 biznese shpallën falimentin gjatë vitit 2018 në Bashkinë e Lezhës, por sipas drejtorisë vendore...