MENU
Dyshimet e Policisë

Dy të zhdukurit tani kërkohen me helikopter

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Franca mbështet zgjidhjen për çështjen e Kosovës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë në një letër drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim...

Propozimi i ri

Haradinaj kërkon ndërhyrjen e Berlinit për taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është duke marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë...

Detajet

Vlorë/ Infermieri bën vetëvrasje

Një infermier nga fshati Xhyherina i Vlorës është vetëvrarë me armë zjarri. Infermieri, Q. Gocaj,...

Konferenca e Sigurisë në Mynih

Delegacioni kosovar i ‘ngrin buzëqeshjen’ Vuçiçit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç shprehu pakënaqësi për delegacionin e Kosovës në Konferencën për Siguri në...

Letra

Trump i nis letër Vuçiçit: Njih Kosovën!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar një letër presidentit...

Kilometra për një gjilpërë

Fshatrat në Bulqizë pa qendra shëndetësore

Prej dy vitesh rreth 1 000 banorë në fshatrat Dushaj dhe Lepurakë në Bulqizë udhëtojnë...

Arsyeja

108 biznese në Lezhë shpallën falimentin

108 biznese shpallën falimentin gjatë vitit 2018 në Bashkinë e Lezhës, por sipas drejtorisë vendore...

Marinzë

Banorët jetojnë pa shpresë mes naftës dhe gazit

Nikollaq Gjata ka qenë naftëtar. Karbonin në gjak sot nuk e ka vetëm pasojë të...

Njoftimi

Fier/ Vidhet banesa, autorët marrin 7 mln lekë

Një vjedhje ka ndodhur në fshatin Ferras të Fierit. Sipas të dhënave nga policia vjedhja...

Foto

Elbasan/ Përplasen dy mjete, plagoset një shtetas

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e një shtetasi ka ndodhur sot pranë Qendrës...

Detajet

Drogë nga Shqipëria, pranga dy personave në Greqi

Policia greke në një tjetër operacion tenton të ndalojë dy automjete në Kostur. I pari...