MENU
Përmbledhja ditore e rajonit

A do të anëtarësohet Kosova në INTERPOL?

Mbarështimi i Gjelit të Egër

Projekti evropian për mbrojtjen e specieve në zhdukje

Një mori shoqatash dhe agjensish shtetërore janë angazhuar në një projekt evropian për mbarështimin e...

Reshjet e borës

Moti i keq/ Bllokohet rruga në Dardhë, shkak një ortek

Reshjet e borës vazhdojnë të bien me intensitet në qarkun e Korçës. Gjatë orëve të...

Deklarata e Pacollit

‘Nesër Kosova do të jetë anëtare e INTERPOL-it’

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur besimin se Kosova do...

Shpërbërja e Jugosllavisë

Një libër që e avullon historinë e Jugosllavisë

Nga Holm Sundhaussen Derisa ekzistonte shteti jugosllav, paraqitjet e përgjithshme të historisë së tij ishin...

Pronat në veri të Kosovës

Thaçi e dërgon në Kushtetuese Haradinajn

Zyra Ligjore e Presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të...

Liberalizimi i vizave

Veseli: S’ka arsye për vendimmarrje tjetër ndaj vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha...

Detajet

Pakoja tek makina e kreut të Hekurudhës, reagon policia

Policia e Durrësit ka reaguar zyrtarisht pas lëndës artizanale (plasëse) që u gjet afër makinës...

Liberalizimi

Haradinaj: Vizat të hyjnë në agjendën e BE-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndodhet në një vizitë zyrtare në Austri, ndërsa gjatë takimit...

Takimi Thaçi-Haradinaj

Pacolli: Në shtëpinë time nuk ka darka të helmuara

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj shkrimeve të disa mediave rreth...

Emrat

Qëlluan me armë në Shkodër, 4 persona në pranga

Policia e Shkodrës ka arrestuar 4 persona pasi kanë qëlluar me armë zjarri. Policia e...

Vrasja në Liqenin e Smillkovës

Vazhdon gjykimi për rastin ‘Monstra’

Në Gjykatën Penale në Shkup do të vazhdojë gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin...