MENU
Vështirësi trasporti

Rrugët malore, Elbasani me probleme

Ligji për Aministi

Maqedoni/ Vazhdon amnistimi për 27 prillin

Gjykata Themelore në Shkup, duke proceduar sipas kërkesave të dorëzuara në përputhje me Ligjin për...

Serbët për kufirin me Shqipërinë

‘Heqja e kufirit sjell aneksimin e Kosovës’

Vendimi për një pikë të përbashkët kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë ka ngjallur...

Detajet

Zbardhet sherri para vrasjes në Ballsh

“Jam unë burri i shtëpisë”. Ka qenë kjo fjalia e fundit që ka thënë 34-vjeçari...

Flet ish-kryeministri Buçkovski

‘Ligji për Amnisti do t’i kushtojë Zaevit’

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Vlado Buçkovski, tha se homologu i tij i tanishëm, Zoran Zaev, do...

Dhënia e shtetësisë

Ja çfarë mund të përfitoni nëse investoni në Mal të Zi

Investitorët e huaj tani mund të marrin pasaporta malazeze, apo shtetësi bazuar në investimet në...

Pritjet në Merdare

Kosovë/ Kolona të gjata në pikën kufitare me Serbinë

Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në pikën kufitare në...

Arritja e një marrëveshjeje

Vuçiç: Kompromis me Kosovën ose Serbia do të ketë humbje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se nuk ka zgjidhje tjetër për Kosovën, përveçse...

Emri i Maqedonisë

Finalizohet më 10 Janar ‘marrëveshja e Prespës’

Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës për cësthjen e emrit të Maqedonisë mund të finalizohet më...

Krim në familje

Vrau gruan dhe kunatën në prani të fëmijëve të mitur!

Një krim i dyfishtë në familje ka tronditur qytetin e Ballshit në ditën e dytë...

Tronditet Ballshi

Ngjarje e rëndë/ Burri vret me thikë gruan dhe kunatën 18 vjeçe!

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Ballshit pasditen e sotme. Ka ndodhur një...

Detaje të reja

Dalin fotot e shqiptarëve të arratisur nga burgu në Athinë

Mediat greke kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve të cilët u arratisën nga burgu i...