MENU
klinika
Përfundojnë në spital

Bulqizë/ Helmohen disa nxënës të një shkolle

Durrës

U akuzua për 30 Qershorin/ Dorëhiqet kryetarja e Gjykatës

Joana Qeleshi është dorëhequr sot nga posti i kryetares së Gjykatës së Durrësit, detyrë të...

Çfarë gjeti policia në vendin e ngjarjes?

Shkodër/ Gjendet i pajetë 40-vjeçari

Një burrë është gjendur i pajetë në aksi Shkodër-Lezhë. Ngjarja në fjalë është regjistruar në...

Çështje e Kosovës dhe Serbisë

Kufijtë/ Palmer: E paqartë si do të sillet Albin Kurti?

Mathew Palmer tha gjatë një seance dëgjimi në senatin amerikan tha se u takon Kosovës...

Për Shqipërinë!

Mitsotakis vendos kusht të ri: Asnjë thirrje nga njerëz që…

Gjatë një vizite në qytetin e Selanikut, kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka çuar përsëri një...

Mesazhi i tij

Mbyll misionin! Dorëhiqet drejtori i Portit Durrës Agron Tare

Jep dorëheqjen drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare. Ka qenë vetë...

Zbulohet propozimi

Pas Kuçovës, gati baza tjetër e NATO-s në Shqipëri

Në Shqipëri mund të ndërtohet një tjetër bazë e NATO-s pas asaj në Kuçovë. Mësohet...

Deklarata e Mimoza Kusari-Lila

Në zgjedhje të reja? Nëse s’ka marrëveshje…

Kandidatja për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila deklaroi se në rast se...

Shkaku

Vlorë/ Emërohet drejtor burgu, dënohet me 6 muaj

Vetëm pak ditë pasi u emërua si drejtues i burgut të Vlorës, Egon Velaj është...

Prioritet kombëtar i Serbisë

Zgjidhje me Kosovën. Për çfarë e ka fjalën Daçiç?

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se arritja e një zgjidhjeje politike për...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut

Zoran Zaev: Do të kandidoj për kryeministër

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev sot deklaroi se ai sërish do të kandidojë për kryeministër...

Burri paralajmëroi vetëgjyqësi

Nisin hetimet për mjekun e 25-vjeçares që vdiq 1 orë pasi…

Sot, 6 muaj nga vdekja Rexhina Debrovës e cila ndërroi jetë pasi solli në jetë...